Tak jednoduché, jak by mohlo napovídat postavení domácí rezervy na poslední příčce, to ale tým, který se o postup pokoušel už v loňské sezoně, neměl.

„Hráli jsme v podstatě proti polovině vojkovického áčka. Hrálo se poměrně vyrovnané utkání, které se ale divákům muselo líbit. Jsme rádi, že to takto dopadlo,“ vydechl si kralupský trenér Jiří Mika.

Hostující tým těsně vyhrál první poločas, domácím se ale po změně stran podařilo vyrovnat. Autorem jubilejního stého kralupského gólu v sezoně, který znamenal postup, se stal Jeřábek.

„Jsem na kluky dost pyšný, protože udělali obrovský pokrok a dovedli sezonu do zdárného konce,“ děkoval hráčům trenér, který si není jistý, zda bude u mužstva pokračovat také v příští sezoně (více v rozhovoru v tištěném vydání Mělnického deníku v úterý 14. června).

Už najisto druhé Dolany o uplynulém víkendu do postupových bojů nezasáhly. Své utkání s béčkem Pétézetky si totiž předehrály (3:2).

Třetí příčku nadále hájí Hořín. V jeho svižném a na brankové příležitosti bohatém utkání s Jeviněvsí začaly padat góly až po obrátce. Skóre otevřel nadvakrát Polanský a deset minut před koncem vstřelil druhý, a jak se po chvíli ukázalo i rozhodující gól, Ondřej Kettner.

Hosté zatápějící domácím hlavně ze standardních situací vzápětí odpověděli Fantou. Těsný náskok domácím vydržel i po krušném nastavení.

Vítězný dárek k oslavám 85. výročí založení fotbalového klubu si daly čtvrté Chvatěruby, které doma přestřílely Sazenou (3:2).

Svou lepší jarní tvář tentokrát předvedl Chlumín, který se doma rozešel smírně 1:1 s Všestudy. V tabulce o osm míst výše postavení hosté byli v prvním poločase aktivnější, paradoxně ale museli dotahovat. Ve druhé půli, kdy měli pro změnu více šancí domácí, už gól nepadl. Velkou zásluhu na tom měl především hostující gólman Lorenc.

25. kolo: Hořín – Jeviněves 2:1 (0:0) Polanský, O. Kettner – Fanta, Chlumín – Všestudy 1:1 (1:1) Seifert – Vondráček, Chvatěruby – Sazená 3:2 (1:1) Mára 2, Novák – Kosec, Jansa, Zálezlice – H. Beřkovice 2:1 (2:0) Bílek z PK, Jan Šobr – Husar, Vojkovice B – Kralupy 1:2 (0:1) Patrik Král – J. Matějček, Jeřábek, Postřižín – Botafogo 2:1 (2:0) O. Moravec 2 – Šafránek. Předehráno: Dolany – PTZ B 3:2.

(lk, mb)