Čechie neztratila ani se Strašecím
17. kolo fotbalové dorostenecké I. A třídy přineslo překvapivé výsledky.
V duelu dvou mužstev, která na jaře neklopýtla, hostila kralupská Čechie druhé Nové Strašecí. Po úvodním oťukávání se ve 20. minutě ujali domácí vedení. Hosté zabrali a měli většinu času míč na svých kopačkách, ale nedokázali si vytvořit vážnější šance, což Čechii vyhovovalo a mohla hrozit z rychlých protiútoků. Odpor Strašecího definitivně zlomila druhá branka pět minut před koncem. Domácí se mohli radovat z dalších tří bodů a nadále stoupají v tabulce.
Lužec, který hraje po zimní pauze jako vyměněný, zajížděl do jedenáctých Zlonic. Utkání mělo téměř stejný průběh jako zápas v Kralupech. Lužci se podařilo záhy vsítit první gól a po vyrovnaném prvním poločase odcházel do kabin s jednobrankovým náskokem. Po změně stran Zlonice na hosty vlétly a několikrát to zavánělo vyrovnáním. Lužci se však podařilo vymanit z tlaku a z ojedinělého brejku zvýšit na rozdíl dvou branek. Domácí nepolevovali, otevřeli obranu a snažili se vstřelit kontaktní gól. Toho chytře hrající AFK dokonale využil a z dalšího protiútoku upravil na konečných 3:0.
Zajímavý zápas byl k vidění v Byšicích, kam přicestoval Velký Borek. Slávisté už věděli o zaváhání Nového Strašecí a případnou výhrou se na něj chtěli bodově dotáhnout. Hosté však začali zakřiknutě a domácí měli více ze hry. Postupem času se hosté zahřáli do provozní teploty a začali Byšice přehrávat. Výsledkem byl vedoucí gól v síti domácích a několik nevyužitých tutovek v závěru půle. Ve druhé se hrálo nahoru dolu. Byšice dvěma brankami otočily, ale poslední slovo měl Borek, který čtvrt hodiny před koncem vyrovnal a odvezl si z horké půdy bod.
Veltrusy přivítaly na svém hřišti Kaučuk. Oběma celkům se minulé kolo příliš nepovedlo, a proto měly co napravovat. Úvod byl opatrný a hrál se fotbal bez šancí. Po půl hodině se prosadil Kaučuk a vedl. Pět minut po změně stran Veltrusy srovnaly z penalty. Domácí se snažili využít chaosu v obraně Kralup a párkrát nebezpečně zahrozili. Hosté se poté překvapivě dostali do vedení, ale tečku za utkáním udělali domácí. Oba soupeři se po nepříliš pohledném zápase rozešli smírně.