Jan Kalabis se narodil v roce 2000 v Mladé Boleslavi a svému rodnému městu byl věrný devatenáct let. Po maturitě na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře ale přesídlil do Prahy, kam se přestěhoval kvůli studiu na České zemědělské univerzitě.

„Stále se považuji za hrdého Boleslaváka, rád se do Boleslavi vracím za rodinou, za přáteli nebo na svá oblíbená místa. Zkrátka mám Boleslav hluboko ve svém srdci,“ říká.

V Boleslavi se kromě získávání vzdělání ve školních lavicích rozvíjel i na fotbalovém hřišti. Už v pěti letech se stal hráčem FKMB, kde prošel celou mládeží. V kategorii U19 dokonce tým dovedl v nejvyšší dorostenecké soutěži k úspěšné záchraně, čehož si dodnes váží.

Původně začínal na pozici defenzivního záložníka, nyní nastupuje na stoperu. V současné době je hráčem divizních Neratovic, kde kromě hraní plní i roli trenéra u mládeže. „Opravdu mě to baví, jsem rád, že můžu někomu předávat zkušenosti, které jsem zatím sám nasbíral,“ pochvaluje si své působení u neratovických fotbalových nadějí (U11).

Vedle divizních trávníků ale naskakuje i na palubovkách sportovních hal. V dresu Olympiku Mělník, za který teď odehrál druhou sezonu, hraje nejvyšší futsalovou ligu. Uplynulý ročník byl pro Jana Kalabise vcelku úspěšný, Mělník postoupil do čtvrtfinále play off a jeho jednadvacetiletý pivot byl oceněn sedmým místem v ligové anketě Nováček roku.

„Je to pro mě největší úspěch dosavadní kariéry. Pořád se sice považuji víc za fotbalistu než futsalistu, ale na futsale mě baví jeho rychlost a to, že se na palubovce stále něco děje,“ hlásí.

Sportu se Jan Kalabis věnuje i ve svém volném čase, rád vyrazí na kolo nebo inline brusle. Kromě toho tráví volné chvilky s přáteli, se kterými rád a často navštěvuje zajímavé restaurace a bistra. V oblibě má i houbaření nebo cestování – k tomu mu ostatně tak trochu pomohl i fotbal. „Díky němu jsem mohl procestovat mnoho zajímavých míst nejen u nás, toho si velmi vážím,“ uzavírá své povídání.