Neratovice mohou pomoct Dynamu

Druhé Dynamo Nelahozeves hostí letos průměrnou Velkou Dobrou a mělo by bodovat. V případě vítězství si může ještě více upevnit svou postupovou pozici. „Do každého utkání jdeme s cílem zvítězit. V neděli hrajeme doma a body jsou naší povinností,“ zdůraznil trenér Dynama Stanislav Dvořák.
Pomoci v boji o čelo by Dynamu mohly i Neratovice /Byškovice. To v případě vítězství na hřišti lídra skupiny Řevnic. Ty v minulém kole překvapivě ztratily první body po remíze se zachraňujícím se Slaným. Neratovicím se v posledních zápasech dařilo a dotáhly se do klidného středu tabulky. Trenéra Kafku ale trápí vysoká marodka.

Kdo zastaví Kaučuk?

Kralupskému Kaučuku jde zatím k duhu letošní přeložení do skupiny A I. B třídy. V soutěži zatím neztratil ani bod a s impozantním skóre 23:3 vévodí tabulce. V neděli zajíždí svěřenci trenéra Košťála na hřiště sedmého Pavlíkova.

Pšovka se může vrátit do čela

Stane se tak, pokud v domácím utkání porazí Kropáčovu Vrutici, která v minulém kole poprvé zvítězila. K útoku na první příčku ale mělnickému týmu musí pomoci i Bělá v domácím zápase s dosud vedoucí Ostrou.

Nováčkové mohou pouze překvapit

Těžké to budou mít oba okresní nováčkové nejnižší krajské soutěže. Mšeno už tradičně nezvládá konce utkání a v domácím zápase se Zelenčí bude muset vycházet především ze zabezpečené obrany. Svěřenci trenéra Bergera totiž v dosavadních utkáních nastříleli už šestnáct branek, což je pouze o jednu méně než zvládla dvojice favoritů Pšovka, Lysá n. L. „Musíme změnit přístup k utkání, a to hlavně ve druhém poločasu. Nemyslím si, že by naše výpadky měly něco společného s fyzičkou. Spíš chceme pořád hrát fotbal a otvíráme prostor. Musíme si uvědomit, že tohle už není okres. Bez bojovnosti a taktické kázně to nepůjde,“ rozebírá poslední neúspěchy kapitán Mšena Jiří Guttengerg.

Řepínští zajíždí do nedalekého Skalska, odkud se těžko vozí body. Forma Řepína jde ale nahoru, a tak svěřenci kouče Kalkanta nejsou bez šancí. „Klíčové bylo naše vítězství se Mšenem, které potvrdilo naši formu. Teď hrajeme dvakrát venku a věřím, že se s prázdnou nevrátíme,“ přeje si řepínský trenér.

Lužci jde o hodně

Bojovné a kvalitní utkání lze očekávat v Lužci, kam v sobotu zavítá nebezpečné Bezno. To je zatím s jednobodovou ztrátou v tabulce těsně za Lužcem, ale v poslední době předvádí pohledný fotbal. Remíza na Pšovce a domácí výhra v minulém kole s Lysou je toho důkazem.