Velké závěrečné drama slibuje dosavadní vývoj české fotbalové divize starších žáků. Jasno není ani po dalších dvou odehraných kolech. Všeobecně se očekávalo, že vzájemné zápasy tří postupových uchazečů hodně napoví, to se ale nestalo.

Neratovičtí žáci si vzhledem k účasti na turnaji v Holandsku 21. kolo předehrávali a odehráli tak dvě utkání v rozpětí čtyř dnů. Starší žáci nejprve ztratili dva body za remízu 2:2 (střelci: Zámečník, Šulc) na hřišti zachraňující se Roudnice. Poté ve šlágru kola zvítězili nad lídrem soutěže Meteorem Praha po velmi kolektivním a bojovném výkonu 2:1 (Mihalik, Zámečník). Do čela se tak opět dostal Junior Praha a potvrdil, že žádný z uchazečů o postup do 1. ligy neudrží vedoucí postavení déle než jedno či dvě kola.

Do konce soutěže zbývá ještě pět utkání a každé zaváhání už může, ale také nemusí být vážné. V soutěži jsou totiž čtyři B týmy prvoligových celků a tři z nich bojují ve vyrovnaném poli o záchranu. Dá se očekávat doplňování kádrů z ligových áček a překvapivé výsledky. Naproti tomu na slibný výkon proti vedoucímu Ústí navázali mladší žáci v utkání se silnějšími soupeři dvěma vítězstvími. Roudnici smetli 4:1 (Kepšta, Kostelníček, Klobása a premiérově v dresu Neratovic také David Prejza) a překvapivě i druhý tým tabulky Meteor Praha v poměru 3:1 (Kepšta, Kettner, Kostelníček).

Nově složená trenérská dvojice Weiner - Tichý připravila své svěřence na jarní boje opravdu dobře a je vidět, že porazit už mohou kohokoliv. Vítěznou sérii by rádi prodloužili i na hřišti Kladna B, kam jedou o tomto víkendu. Momentálně jim patří se ziskem 25 bodů místo uprostřed divizní tabulky.