Do bezvědomí upadl vzápětí poté, co jeho nepovedený odkop skončil ve vlastní síti. Utkání bylo rozhodčím Cílkem okamžitě ukončeno.

„Netrefil to v záklonu. Najednou si normálně lehl na trávník, jako by byl zklamaný, a vůbec to nevypadalo, že mu něco je,“ uvedl kapitán Knovíze Radek Duda, který byl tři metry od události.

Později si uvědomil, že Michalova poloha přirozená nebyla. „Když jsme k němu přiběhl, špatně dýchal, vůbec jsem nepřemýšlel, že by mohl umřít. Je to pro nás obrovská ztráta,“ konstatoval Duda, jenž v Beřovicích osobně oznámil smutnou zprávu manželce, s níž má Michal půlroční dceru. „Dozvěděl jsem se od ní, že měl se srdcem problém už dřív, ale nedávno prý byl na vyšetření, které zřejmě nic neodhalilo,“ přiblížil Duda.

Záchranka přijela na stadion za devět minut. „Přes půlhodiny jsme ho oživovali,“ řekl a upřesnil, že než sanita dorazila, předávala přítomným, kteří se podíleli na první pomoci, telefonicky odborné rady lékařka. Před týdnem jedenatřicetiletému fotbalistovi už nebylo pomoci.

Tragédie zasáhla všechny přítomné a nepochybně i celou veřejnost, která má na paměti řadu podobných případů ze sportovního prostředí. „Byl to jeden z nejhodnějších kluků, jaké jsem znal,“ konstatoval šokovaný svědek.

Otec půlroční dcerky Michal Ježek hrával v mládeži za Spartu Praha, pak hájil barvy SK Slaný a poslední sezony odehrál v Knovízi, kde byl základním kamenem týmu. Ironií osudu je, že byl v minulém kole vyloučený a disciplinární komise mu vyměřila podmínečný trest.

Sobotní tragédie není svého druhu první na Kladensku. Před sedmi lety v utkání III. třídy mezi Družcem a Hřebčí zemřel ve 20. minutě utkání také na selhání srdce domácí záložník Jiří Křivánek.