Neratovického trenéra Jiřího Kafku postup svazovaného vedení nepřekvapil. „Tak nějak jsem s tím počítal. My jsme hrát chtěli, ať už v Byškovicích na trávě, či na umělce. Chápu ale, že někde mohou být podmínky horší a mají na hřišti sníh. Z hlediska regulérnosti je lepší odložit celé kolo. V neděli budeme hrát přípravný zápas s Mnichovým Hradištěm, pouze ještě nevíme kde.“

V Libiši volný víkend navíc spíše vítají. „Především z toho důvodu, že nemáme tým zcela pohromadě. Případný náhradní zápas je v jednání a uvidíme, jak to dopadne. Každopádně budeme trénovat,“ uvedl trenér Václav Havel.

Pro lodivoda A-třídního Dynama Nelahozeves, které si minulý víkend jako jedno z mála mužstev zahrálo na přírodní trávě, byla zpráva o odložení úvodního zápasu na Pšovce mírným překvapením. „Už jsme hráli na trávě a bylo to celkem v pohodě. Asi nám to trochu způsobí komplikace, protože těžko budeme na víkend shánět soupeře a hřiště. Nejspíš budeme trénovat, nebo si zahrajeme proti sobě,“ reagoval Daniel Kaplan.

V táboře Pšovky považují rozhodnutí za rozumné. „Zase jednou vyhrál rozum. Nám je to vcelku jedno, na utkání jsme byli připraveni, ale z hlediska špatného terénu toto rozhodnutí vítám. Zbytečně by se zvýšily náklady na úpravu trávníku, který by byl po víkendu asi hodně poničený,“ sdělil sekretář mělnického klubu Pavel Peroutka.

(lk, jah)