Mělnicko / Každému z mužstev pokuta dva tisíce korun, hráči Král (Obříství) a Podroužek (Úžice) třízápasový flastr a utkání zkontumováno ve prospěch Obříství. Tak vyznělo u zeleného stolu nedohrané utkání IV. třídy Sokolů Úžice a Obříství. Nedělní zápas byl sudím laikem předčasně ukončen v 55. minutě za stavu 2:0 pro domácí.

Na verdikt čtvrtečního jednání disciplinární a sportovně-technické komise okresního fotbalového svazu byla zvědavá početná obec fotbalových příznivců.

„Možná se to zdá někomu přísné, někomu zase naopak, ale obě komise vycházely z výpovědí aktérů utkání a zápisu, který ovšem nebyl sudím řádně vyplněn. Chybí v něm například podrobné popsání situace na hřišti v době jeho ukončení,“ přiblížil předseda sportovně-technické komise Jaromír Hejna s tím, že z výpovědí svědků nebylo patrné, k čemu všemu na hřišti došlo.

„Obě strany si až nápadně notovaly a vyjma hlavního rozhodčího vniknutí diváků na hřiště zcela vyloučily. Podle jejich slov vlastně došlo pouze k dvojnásobnému vzájemnému napadení hráčů Podroužka s Králem,“ vylíčil Jaromír Hejna a dodal: „Rozhodnutí disciplinární komise mi nepřísluší komentovat. STK rozhodla o kontumaci z důvodu zápisu z utkání, kde je sudím napsáno a kapitány podepsáno: V 55. minutě brankář hostí Král po odpískání pokutového kopu na Obříství napadl hráče Úžic číslo 6. Diváci vběhli do hřiště, proto jsem zápas po dohodě obou kapitánů ukončil.“

JAK POPISOVALI MĚLNICKÉMU DENÍKU ZÁVĚR ZÁPASU NĚKTEŘÍ PŘÍMÍ AKTÉŘI? ČTĚTE ZDE!