Realizační tým vsadil na kmenové hráče doplněné mládím, které vyrostlo v sousedních oddílech. Mužstvo se po divokých výsledcích v začátku sezony stabilizovalo a pod vedením nového trenéra Pavla Janečka nepřipustilo žádné spekulace o krizi, kterou mnozí „odborníci“ Sokolu Ovčáry před podzimním kláním v divizi předpovídali.
„K úplné spokojenosti chybí na účtu víc o tři, čtyři body, které by snížily ztrátu na vedoucí Hlavici. Zvláště mrzí domácí ztráta s Velimí,“ vrátil se do podzimu sekretář Sokola Dušan Kudela s tím, že v jarní části soutěže se Sokol Ovčáry pokusí znepříjemnit postupové ambice Hlavici a upevnit si druhou příčku v tabulce před silným Dvorem Králové.
Svými výkony v dresu Ovčár příjemně překvapil mladý obránce Müller, který se velice rychle adaptoval z dorostenecké ligy do mužské kopané. Rovněž výkony Jandy, Chrdleho a Studeného měly vzestupnou tendenci. Jako vůdčí osobnost se osvědčil nejstarší hráč Ovčár, kapitán Stanislav Ondrák. „Škoda, že stoupající formu některých dalších opor přibrzdilo zranění, zvláště u Pechara, Viskupa a Hyky to bylo citelně znát. Svůj výkonnostní standard si splnili Milan Matějček, Radim Straka, František Douděra a Martin Kovařík,“ oznámkoval hráče sekretář.
Trenér Janeček spoléhal na opory, které okusily první ligu. „Za ne zcela úplnou spokojeností s výkony Aleše Maršnera a Lukáše Kreuze stál pokles jejich výkonnosti v závěrečných kolech podzimu. Smolný podzim zažil bojovník František Šimek, kterému se v podzimních utkáních vůbec nedařilo.“
Po podzimní části dojde v kádru k několika změnám. Hostování ukončil Lukáš Kreuz z SK Kladno, který míří do Rakouska, a náhradní brankář Milan Šmejkal. O něho má zájem FK Neratovice/ Byškovice. Podle Dušana Kudely visí otazník nad Maršnerem, Zahradníčkem a Ághem. Kdo je naopak v hledáčku prezidenta klubu Stanislava Ondráka pro jarní část soutěže, zatím v Ovčárech nechtějí prozradit. Více napoví zimní přípravu, kterou zahájí tým tento čtvrtek tréninkem na umělé trávě v Neratovicích.

Plán zimní přípravy fotbalistů Sokola Ovčáry:

Čt 10. 1. 18.00 – 19.00trénink UT Neratovice
Ne 13. 1. 17.00Meteor Praha (KP) - zimní turnaj Meteoru
Čt 17. 1. 19.30 Velim (divize)- zimní turnaj
Ne 20. 1. – So 26. 1. soustředění Špindlerův Mlýn
Čt 31. 1. 19.00 Libiš (divize) - zimní turnaj
So 2. 2. 13.00 Bohemians Praha (II. liga) - zimní turnaj
St 6. 2. 19.30 Tempo Praha (KP) - zimní turnaj
So 9. 2. 14.00Letohrad (ČFL) - přátelsky v Letohradě
So 16. 2. 9.00 Zápy (KP) - zimní turnaj
Ne 24. 2. semifinále zimního turnaje
So 1. 3. finále zimního turnaje
So 8. 3. 14.30 Nový Bydžov (KP) - přátelsky v Ovčárech
So 15. 3. 14.30 Čelákovice - 16. kolo Divize C v Čelákovicích