Fotbalisté Ovčár přivítali Meteor Praha VIII. Ani proti dalšímu diviznímu soupeři Sokolové nenašli střeleckou mušku, která je v úvodu přípravných zápasů opustila. Divákům se i přes trápení v koncovce předváděná hra domácích líbila. Branek se však nedočkali.

Narozdíl od zápasu v Benešově Ovčárští tentokrát soupeře jednoznačně přehráli a jen neproměňování šancí je připravilo o vítězství. V úmorném vedru se hrál v prvním poločase zajímavý fotbal ve vysokém tempu. Meteor se stáhl před šestnáctku a napadal rozehrávku domácích až na své polovině.

V přehuštěném prostoru chyběl domácím klid k zakončení, nebo finální přihrávka nenašla adresáta. Přeborníkem v zahazování šancí se stal Dido, který nedokázal usměrnit míč ani do opuštěné branky. V útočné fázi Pražané nebezpeční nebyli.

Druhý poločas byl ze strany Ovčár ještě lepší. Hosté opět pozorně bránili a prakticky ohrozili klid brankáře Řezáče (Benátky n. J.) až v závěru. Tečovaná střela skončila těsně vedle.

Domácí si vypracovali v kombinacích na jeden dotek řadu příležitostí, které po gólu volaly, ale při Meteoru stálo štěstí. Předvedená hra Ovčár je příslibem pro další utkání, zvlášť to sobotní pohárové může hodně naznačit.

Neratovice: Po jedné posile do každé řady

Skalp účastníka přeboru Ústeckého kraje si připsali fotbalisté Neratovic. Nováček stejné soutěže ve Středočeském kraji porazil Bezděkov hladce 3:0.
Mezi střelce se zapsala i jedna z čerstvých posil. Zkušený stoper Jan Moravec (naposledy Velvary) přichází z nedalekého Předboje na hostování.

Po návratu útočníka Žáka z hostování hlásí v Neratovicích nového koně i do záložní řady. Je jím Ondřej Kulatka ze Staré Boleslavi. Brankářskou dvojici s Černým by pak mohl vytvořit neratovický odchovanec Stuchlý, jehož hostování z Mladé Boleslavi je podle trenéra Jiřího Kafky rovněž na spadnutí.

„V plné přípravě jsme sehráli slušný zápas. Neproměnili jsme ještě spoustu vyložených šancí. Soupeře jsme naopak, mimo jedné ve druhém poločase, do ničeho nepustili,“ dodal kouč k utkání.

Libiš testuje Gondeka

Dresy propotili už také hráči Libiše. Na rozjezd porazili v poklidném zápasovém tempu účastníka pražské I. A třídy Slovan Kunratice. Jedinou branku utkání vstřelil v prvním poločase Jirásek, který se vrátil z testů v Ovčárech.

„Trénujeme každý den, takže byla patrná únava. I přes vyložené šance jsme dali pouze jeden gól. Na hřišti jsme postupně vyměnili všech asi šestnáct hráčů, a to ještě chyběli kvůli drobným zraněním Válek a Pochman. Z hráčů, které zkoušíme, mohu jmenovat Gondeka z Neratovic,“ sdělil trenér Libiše Václav Havel.

Vysoká na Dynamo nestačila

V plném proudu už je příprava B-třídní Vysoké. Po sobotní výhře nad Milovicemi (4:3), o kterém rozhodl vydařený první poločas, tentokrát přišla porážka s A-třídním Dynamem. V typicky přípravném utkání využili hosté chyb domácích hráčů. Na obou stranách se představilo několik mladíků. U domácích to byli Štolba a Zárybnický, hosté zase zkoušeli mladé hráče z Junioru Kralupy.

Ovčáry – Meteor Praha VIII 0:0
Rozhodčí:
Tereba. Diváci: 110. Ovčáry: Straka (46. Řezáč) - Matějček, Ondrák (46. Martínek), Chalupa, Kovařík (46. Viskup) – Zahálka (46. Jeník), Studený (75. Hyka), Krejcar, Herda (46. D. Krulich) – Hyka (46. Petr), Dido.
Neratovice – Bezděkov 3:0 (1:0)
Moravec, Nezbeda, vlastní. Neratovice: Stuchlý (46. Černý) – Zeman, Moravec (46. Turna), Vokáček, Jak. Pajkrt – Máca, Žežulka, Maleňák, Doubek – Žák (46. Nezbeda), Palanský (67. Zavadil).
Libiš – Kunratice 1:0 (1:0)