Roudnice / Fotbalisté mělnické Pšovky odčinili na turnaji v Roudnici prohru z prvního kola. Účastníka ústecké I. A třídy Sokol České Kopisty vyprovodili 3:0.

„V hektickém úvodu jsme přežili velký tlak Kopist, když například soupeř během jedné akce třikrát nastřelil tyč. Další průběh zápasu už jsme měli pod kontrolou. Soupeř sice měli míč častěji na kopačkách, ale v obraně jsme hráli dobře a soupeř musel hrát stále do plných. Navíc jeho hráči byli jaloví v koncovce, kde se naopak nám docela dařilo,“ uvedl po utkání trenér vítězů Miroslav Svoboda.

V odvetném utkání na Podřipském turnaji se novoveskému Sokolu podařilo oplatit Dynamu Podlusky, předposlednímu týmu okresního přeboru Litoměřicka, porážku z úvodního kola (3:2).

Vítězství mohlo být i vyšší, ale hráči Sokola po rychlém vedení přestali hrát a dovolili snaživému soupeři vrátit se do hry. „V desáté minutě jsme vedli 2:0 a byli jsme pány na hřišti. Celou první půlhodinu produkovali naši hráči hru vysoké úrovně a hosté jen stěží odolávali. Pak jsme se ale nepochopitelně podřídili soupeři a hra dlouhých nakopávaných míčů nám neseděla. V úvodu druhého poločasu Podlusky dokonce vyrovnaly. Nakonec jsme ale přece jen dokázali v poslední pětiminutovce strhnout vítězství na svou stranu. Naše výhra je zasloužená, ale vzhledem k vývoji utkání mohla a hlavně měla být mnohem vyšší,“ přiznal předseda Sokola Richard Brejša.

(jah)