Deník letos reaguje na značný ohlas a četné žádosti z řad fotbalové veřejnosti a přichází s rozšířenou podobou jedinečné ankety, která přinesla ve svém premiérovém ročníku vítězství pro ofenzivního záložníka Velkého Borku Miroslava Mihalíka a oživila všem fotbalovým nadšencům nekonečně dlouhou zimní přestávku.

Jak už napovídá název Fotbalista okresu 2013, hledat tentokrát budeme nejlepšího hráče za celý rok, rozdávajícího radost v okresních klubech napříč všemi soutěžemi dospělých, tedy od divize po čtvrtou třídu.

V těchto dnech už sportovní redakce dává dohromady závěrečnou nominaci čtrnácti hráčů, z nichž následně vzejde celkový vítěz. „Budeme samozřejmě moc rádi, pokud se i vy, naši čtenáři z řad hráčů, trenérů a fanoušků, zapojíte už do samotného výběru nominovaných. Pokud víte o někom, kdo by podle vás neměl mezi vyvolenými chybět, napište nám jeho jméno a příjmení, klubovou příslušnost, věk a stručnou fotbalovou charakteristiku nebo jeho počiny v loňském roce na redakční e-mail sport.melnicky@denik.cz," vzkazuje sportovní redaktor Mělnického deníku Luboš Kurzweil v „podvečer" startu ankety .

Ostré hlasování na originálních kuponech, které budou po celou dobu trvání ankety denně vycházet na stránkách Mělnického deníku, začne v pátek 24. ledna a potrvá bezmála dva měsíce. Každý přitom bude moci zaslat neomezené množství vyplněných kuponů. Poté všechny hlasy sečteme a přineseme celkové pořadí. Hráči, který se bude těšit největší čtenářské přízni, pak s výkopem jarních mistrovských soutěží na našem okrese předáme cenu, která mu bude úspěch navždy připomínat, a to včetně rozhovoru otištěného na našich stránkách.