Pod hlavičkou FC Mělník junior vznikl nový fotbalový oddíl žákyň. Jedná se o hráčky, které sbíraly zkušenosti v chlapeckých oddílech a společně hrály i pod hlavičkou OFS Mělník soutěž okresních výběrů. V nadcházející sezoně je čeká nejvyšší celostátní ligová soutěž starších a mladších žákyň.

„Účast v soutěži představuje velké finanční nároky, zejména na zajištění dopravy,“ řekl trenér Stanislav Barda, který už ví, s kým jeho tým změří síly: FC Viktoria Plzeň, FC Nesyt Hodonín, AC Sparta Praha, SK DFO Pardubice, DFC Slávia Hradec Králové, Rena Ivančice a 1. FC Brno. „V současné době vyvíjíme maximální úsilí, abychom zajistili prostředky na pokrytí nákladů v celostátní soutěži. Velice rádi přivítáme jakoukoli pomoc ať už od jednotlivců nebo firem, kteří by se chtěli stát partnery fotbalového oddílu žákyň,“ uvedl dále Stanislav Barda a dodal: „Pokud je ve vašem okolí slečna, nebo máte doma dceru, kterou baví fotbal, a ráda by si vyzkoušela fotbalové umění mezi svými vrstevnicemi, kontaktujte trenéry na telefonních číslech 728 781 740, nebo 775 917 101.

Soutěž je rozdělena na dvě části, po první části bude u mladších vyhlášen mistr republiky, ve druhé části se družstva rozdělí podle tabulky do skupin 1. - 4. a 5. - 8. V těch se opět systémem každý s každým u starších žákyň rozhodne o celkovém pořadí a mistrovském titulu.

U mladších žákyň se ve druhé části budou počítat samostatné tabulky. Na konci bude vyhlášen vítěz „horní“ a „spodní“ skupiny