Vdalším přípravném zápase se na neratovické umělce představili fotbalisté Nové Paky. Účastník královehradeckého přeboru předváděl celých devadesát minut fotbal vysoké kvality a připravil domácím první letošní porážku(0:2).

„Bylo to celkem vyrovnané utkání, ale nutno uznat, že soupeř byl fotbalovější. Naši hráči byli všude okrok později,“ zdůvodnil porážku domácí trenér Jiří Kafka a dodal: „Jsme vnejvětším objemu nabírání kondice. Vprůběhu utkání se na hráčích začala projevovat únava. Přesto jsme si vytvořili minimálně pět solidních příležitostí, nastřelili jsme dvě tyče, ale gól jsme ztoho nedali. Hosté ale vyhráli zcela zaslouženě. Porážka je pro nás takovým ponaučením do budoucna.

Na Pšovce se projevila únava

Vdalším pohárovém utkání si na roudnické umělce připsala mělnická Pšovka porážku sdorostenci zVOŠ SOŠ Roudnice(1:3).

„Kutkání jsme nastoupili po návratu ze soustředění a na hráčích se hlavně ve druhém poločase projevila únava znáročného programu. Přitom až do šedesáté minuty jsme vedli, ale závěr už jsme nezvládli,“ řekl trenér Miroslav Svoboda.

Naopak absolutní spokojenost panuje na Pšovce sprůběhem týdenního soustředění vNovém Městě pod Smrkem. „Soustředění se zúčastnili hráči áčka idorostu a jeho průběh splnil moje očekávání. Všechno jsme zaměřili na fyzickou přípravu. Trénovali jsme dvoufázově a večer byl vyhrazen rehabilitaci. Měli jsme například kdispozici isaunu a vířivky,“ dodal kouč Svoboda.

Po vystřídání přišel útlum

Vsouboji dvou účastníku I. B třídy se lužečtí střelci opět neprosadili. Ztěsného vítězství 2:1 se tak na turnaji vKyjích radovala louňovická Slávia.

„Utkání mělo dobrou úroveň. Vprvním poločase jsme podali velice solidní výkon a shrou mužstva jsem byl spokojen. Naše základní jedenáctka byla dobrá. Do druhého poločasu jsem hráče prostřídal a už to nebylo ono. Přesto je naše konečná porážka zbytečná,“ poznamenal lužecký trenér Vladimír Tauchman.

Nejlepší letošní výkon stačil na remízu

Roudnice / Vdalším utkání Podřipského poháru hraném na umělé trávě vRoudnici se potkaly dva celky usilující ve svém okresu onávrat do přeboru. Novoveský Sokol ani rezerva roudnického SK vprestižním zápase neskórovaly. „Utkání mělo velice solidní úroveň. Nastoupili jsme shodně silnou sestavou, ze které budeme vycházet při mistrovských zápasech. Podali jsme asi zatím nejlepší výkon na turnaji. Gól jsme sice nedali, ale remíza proti silnému soupeři určitě potěší,“ řekl outkání novoveský Milan Vancl starší.

Tři body za bojovnost

Kvalitní výkon podali proti vedoucímu celku B skupiny I. Atřídy fotbalisté Dynama Nelahozeves. Do tabulky dlouhodobého zimního turnaje ve Štěrboholích tak připsali po více než dvou měsících další třibody.

„Vlašimské béčko vede druhou skupinu I. Atřídy a zákonitě je velice silným soupeřem. Vlastní utkání probíhalo vrychlém tempu. My jsme podali bojovný výkon a vlastně jsme využili zminima maximum, když jsme ze čtyř šancí dali tři góly. Soupeř byl ale lepší, fotbalovější a jeho hráči pohyblivější,“ uznal sílu soupeře trenér Stanislav Dvořák a dodal: „Vzápase jsme zkoušeli záložníka Aleše Dvořáka, kterého bychom chtěli získat na hostování zVelvar.“

(jah)