Po dohodě s vedením obce Raspenava, kamzejména mládežnická družstva SK Úvaly jezdila v minulosti na soustředění,byly specifikovány požadavky rychlé pomoci, ta se bude shromažďovat v úterý 10. srpna od 18 do 20 hodin na fotbalovém hřišti SK Úvaly v Pařezině.

„Kdo nemůže poskytnout materiální pomoc, může předat jakýkoli finanční příspěvek, za který budou potřebné věci ve středu zakoupené a ještě ten den předány v Raspenavě. Věřím, že nezůstanete stranou a pomůžete třeba i maličkostí postižené oblasti. Pokud se někomu nehodí datum předání, může si na telefonu 602 384 790 se mnou domluvit individuelní termín,“ uvedl člen výkonného výboru SK Josef Krutský.

Případné další informace poskytne na telefonu 775 787 199 Miloš Ulrich, který je ve spojení s vedením obce a pomoc koordinuje.

Co oblasti postižené povodněmi nejvíce potřebují?

Úklidové prostředky: košťata, kýble, hadry, lopaty, kartáče, savo, hygienické rukavice.
Věci osobní potřeby: dětské pleny, jednorázové kalhotky, zubní kartáčky a pasty, ochranné krémy, indulonu, hygienické ubrousky.
Trička, boty, gumové pantofle, dámské a pánské holinky, jednorázové misky a příbory PVC na jídlo, tácky, kelímky, balenou vodu.