Naplnit stadion diváky a zápas, ve kterém rozhodně mohou pouze získat, si co nejvíce užít. To je cíl fotbalistů Neratovic v jejich úterním utkání druhého kola Poháru České pošty, v němž si dvěma předešlými výhrami zajistili skutečně hvězdného soupeře – prvoligové Teplice.

„Pro kluky a pro nás všechny v klubu je to odměna za dosavadní práci. A tak k tomu také chceme přistoupit a zápas si užít, ať už skončí jakkoli," říká trenér domácích Jiří Kafka k utkání, které bude pro většinu jeho hráčů vrcholem dosavadní kariéry.

„Je to velká odměna za celý loňský rok, který nám výsledkově a snad i herně vyšel. Bude to asi jeden z největších zážitků dosavadních kariér většiny hráčů. Těšíme se také na početnou návštěvu," přitakává jeden z hráčů Pavel Jína.

Také on se samozřejmě moc těší na konfrontaci se soupeři, pro které je fotbal povoláním. I když v zápase podle jeho názoru nebudou na neratovický tým kladena nikterak vysoká očekávání na výsledek, chtějí domácí Teplicím cestu pohárem co nejvíce zkomplikovat. „K zápasu přistoupíme bez nějakého přehnaného respektu a strachu," slibuje obránce.

A příprava na zvučného soupeře? „Příprava na Teplice proběhne až na pondělním tréninku, protože do pátku jsme se soustředili na zápas v Litoměřicích. Osobně jsem páteční zápas Teplic neviděl, ale všichni samozřejmě víme, jak kvalitní hráči za ně nastupují," poukazuje Pavel Jína třeba i na skutečnost, že se to v kádru Severočechů hemží cizinci. Lze na takový tým vůbec nějakým způsobem vyzrát? „V přípravě se nám celkem dařily standardní situace, tak je třeba něčím překvapíme."

Náročný bude zápas také po pořadatelské stránce. „Vzhledem k tomu, že to děláme s minimálním počtem lidí, tak to bude i organizačně hodně náročné," potvrzuje Jiří Kafka. Předseda FK N/B Vladimír Kaňka přidává: „Pokud vyjde počasí, očekáváme několikanásobný nápor diváků proti diviznímu utkání, proto si tento zápas žádá i účast městské policie a zvýšení počtu pořadatelů zhruba dvojnásobně."

O kolik divácká návštěva duelu převýší obvyklých 150 až 200 diváků na divizi, se v klubu nechají překvapit. A věří, že příjemně.

Jak se na utkání těší rodák z Obříství, dnes vedoucí mužstva a sportovní manažer FK Teplice Pavel Verbíř, který do profesionálního fotbalu vyrazil právě z Neratovic? A co prozradil o sestavě? Čtěte v úterním tištěném vydání Mělnického deníku!

Před nadprůměrnou kulisou ostatně modrožlutí v sobotu načali i svou dlouhodobou soutěž. V Litoměřicích, kde ovšem drtivá většina z téměř čtyř stovek přítomných přála domácímu nováčkovi, prohráli po nepříliš dobrém výkonu 2:0. Po zdárné přípravě, čítající i pohárová vítězství nad Zličínem a Loko Vltavín, tak přišlo první letní zklamání. „Musíme se z toho oklepat a hodit to co nejdříve za hlavu. Tohle, kdybychom měli předvést s Teplicemi, tak nemusíme ani nastupovat," má jasno brankář Patrik Malina. 

„Proti Teplicím musíme hrát podstatně jinak, výrazně zlepšit především důraz v osobních soubojích a nezaleknout se velkých jmen," zná i trenér Kafka recept na přijatelný výsledek. Naopak se neobává toho, že by tým nezvládl zápas po fyzické stránce, byť bude druhý náročný během pouhých čtyř dnů. „Myslím, že po fyzické stránce jsme na tom dobře a také Litoměřice jsme v závěru přehrávali. Zároveň jsme ale měli spoustu laciných ztrát ve středu hřiště, které negovaly naši hru."

A tepličtí hosté vyznávající mimochodem stejné, tedy žlutomodré klubové barvy? Ti nyní nezažívají zrovna nejlepší období. Celý český fotbal a nejvíce pak jejich klub zasáhla v uplynulých dnech zpráva o úmrtí dlouholetého ředitele teplického FK Františka Hrdličky. Ve dvou ligových zápasech si pak svěřenci trenéra Zdeňka Ščasného připsali pouze hubené remízy 0:0 v Hradci Králové a 1:1 v Ostravě. Zápas v Neratovicích tak pro ně bude nejbližší možností, jak se dostat zpátky do pohody, což pro klubový web potvrdil i brankář Tomáš Grigar: „V poháru s Neratovicemi už musíme vyhrát."

Podaří se Neratovickým v úterý po 17. hodině tento záměr narušit?

NEPŘEHLÉDNĚTE: Pro pět nejrychlejších návštěvníků, kteří se u pokladny (u sportovní haly) prokáží aktuálním (12. srpna 2014) vydáním Mělnického deníku, bude připravena zdarma vstupenka na utkání!