V úvoduOvčárští spíše mysleli na obranu aKladenskýmmnoho prostoru ke kombinaci nenechali. Hosté se nedokázali vyrovnat s důrazem soupeře a do šancí sev první čtvrthodince prakticky nedostali.

Světlým momentem byla střela Čurdy, kterou Malina vytáhl na roh. Na druhé straně to byl Chalupa, jehož křížná střela jen těsně minula tyč.

Marně kladenští trenéři před utkáním upozorňovali na ovčárské standardky. Ve 22. minutě, při první návštěvě v šestnáctce hostí, doklepl po rohu exkladenského Cigánka míč na zadní tyči Studený - 1:0.

Hostům nebylo nic platné častější držení míče, když se sotva dostali před šestnáctku. Po vedoucí brance se navíc hra vyrovnala a Ovčárští se čím dál více tlačili na útočnou polovinu.

Ve 25. minutě vystrašil Cigánek brankáře Roučka, který jeho střelu jen s námahou zneškodnil, a v závěru poločasu to byl Šmidrkal, jehož bomba jen těsně minula cíl. Dobrému tempuchyběly pouzevětší šance na obou stranách.

A ve druhé půli to bylo podobné. Hosté kombinovali, ale domácí opět po první vydařené akci zvýšili. Mezi obránce si na Cikánkův centr naběhl Hašler a hlavou nedal Roučkovi šanci.

Kladno kontrovalo za osm minut Kmochem, jehož do uličky poslala spolupráce Holuba s Wojnarem. Uplynulo pár vteřin, když autor branky Kmoch u postranní čáry chyboval v rozehrávce, a opět Hašler na přední tyči určil konečný výsledek 3:1.

V závěru Ovčáry předvedly několik pohlednýchakcí na jeden dotek, ale Rouček se v kladenské brance vyznamenával. Zvláště v 72. minutě, kdy vyškrábl lišáckou střelu Cigánka z přímého kopu na břevno.

V posledních minutách ještě vyrazil nebezpečnou střelu Hašlera a neujala se ani hlavičkaMüllera, která seotřela o tyč. Poražení mnoho šancí k návratu do zápasu neměli. Se střeleckými pokusy Kmocha a Wojnara si brankář Malina poradil.

Hostující trenér Jaroslav Peřinabyl po utkání z přístupu svých hráčů právem rozladěný. „Prohrát se dá. Jde však o to, jakou formou se prohraje. Tentokrát jsme to odflákli. Když ve hře není nasazení a elán, tak to mi osobně vadí. Byl to náš nejhorší výkon,“ zlobil se.

Jeho svěřenci se nedokázali vyrovnat s důrazem soupeře. „Hrál tvrdě, až bych řekl nekompromisně, a to nám dělalo velké problémy. Bohužel se s tím hráči nedokázali vyrovnat a Ovčáry získávaly navrch,“ konstatoval.

Ovčárský Pavel Janeček naopak označil výkon i přesabsencizraněných Viskupa, Jeníka, Svobody aHykyza slušný. „V první půli jsme se jen bránili a z podařené standardky šli do vedení. Kladno sice kombinovalo, ale naše obrana byla bezchybná," pochvaloval si.

„Ve druhé části jsme předvedli útočnější hru s kombinací na jeden dotek. Po dvou chybách kladenských hráčů jsme se dostali do přečíslení a rozhodli. Přestože soupeř nastoupil v kombinované sestavě, bylo naše vítězství zasloužené a dílem celého týmu. Po předchozích těžkopádných výkonech se na hráčích začíná projevovat zlepšená fyzička a lehkost v kombinaci,“ dodal Janeček.

PříštíutkáníOvčárští odehrají v sobotu s dalším druholigovým celkem – Varnsdorfem (UMT Mělník, 13.00).

Ovčáry – Kladno 3:1 (1:0)
Branky:
Hašler 2, Studený – Kmoch.Rozhodčí: Šimůnek. Ovčáry: Malina – Chalupa, Ondrák, Studený, Matějček – Šmidrkal, Cigánek, Mareš, Maršner (46. Martínek) – Hašler, Róth (46. M. Müller). Kladno: Rouček – Procházka, Samek, Rendla, Hajník (46. Výborný) – Wojnar, Čurda, Dubský (46. Hofman), Hartman (46. Holub) – Čtverák (46. Kmoch), Kabele (46. Jelínek), T. Rouček.

DUŠAN KUDELA, JIŘÍ NAGY