Na mšenské umělce ale rozdíl šestnácti příček až tak patrný nebyl, přestože zelenobílí nastoupili bez výraznějších posil z ligového A-týmu. Zato s běhavými mladíky, kteří udrželi favorita v prvním poločase i přes jeho převahu na uzdě a ve druhém byli zřejmě o chlup lepší.

Na hostující straně měl nejblíže ke skórování Róth. Svou desetigólovou bilanci z podzimu ale i přes některé dobré střelecké pozice nerozšířil. Nejblíže byl v 18. minutě, kdy z přímého kopu zamířil stejně jako Cigánek v úvodu opět pouze do brankové konstrukce.

Domácí opláceli po změně stran stejnou mincí. Hostům se už tolik nedařila kombinace, které chyběl především nápad, navíc hned tři jejich hráči (Mareš, Hašler, Martínek) museli být v průběhu druhé půle ošetřováni.

Jablonecké útoky už byly daleko odvážnější a po standardních situacích zvonily dvakrát tyče i za Strakou. Nejdříve po hlavičce Uvíry a pak i po dorážce Simona. Ten ještě v nastavení v ideální pozici přestřelil, a tak se se na úvod jara body dělily.

Pro ovčárského trenéra Pavla Janečka byl výsledek zklamáním. „Po předvedené hře ve druhém poločase musíme být s bodem spokojeni,“ přiznal a navázal: „Po úvodních neproměněných šancích se u některých hráčů začala projevovat zbytečná nervozita. Chyběla trpělivost a dotažení našich akcí do finálního zakončení. Běhavý soupeř trpělivě čekal na naše chyby a svým důrazem nám připravil zvláště ve druhé půli několik horkých chvil. Naštěstí jsme je dokázali zvládnout.“

To pro Jiřího Hlouška byl bod nakonec málo. „Protože už v první půli jsme měli nějaké náznaky a vyloženou šanci. Ve druhé půli jsme měli tři čtyři situace, které mohly skončit gólem, takže z tohoto pohledu je to asi málo. Na druhou stranu, hráli jsme proti hodně ambicióznímu soupeři, který se posílil,“ řekl kouč jablonecké juniorky.

Jablonec B – Ovčáry 0:0
Rozhodčí:
Kousej. Hráno bez karet. Diváci: 100. Hráno na UMT ve Mšeně. Ovčáry: Straka – Chalupa, Ondrák, Studený, Matějček – Šmidrkal (51. Zahálka), Cigánek (64. Martínek), Mareš, Maršner (89. Bayer) – Hašler, Róth.