Před úvodním duelem o finále mezi nováčkem okresního přeboru Horními Beřkovicemi a Spomyšlí hráči i diváci minutou ticha uctili památku bývalého dlouholetého hráče a činovníka Jeviněvsi Miroslava Štolce, na jehož počest se turnaj každoročně koná.

Mladé mužstvo Beřkovic se brzy Lukášem Polákem ujalo vedení, ale Spomyšli se ještě v první půli povedlo z penalty srovnat. Hned v úvodu druhého dějství poslal Slovan znovu do vedení Čížek. Z přímého kopu se přesně k tyči trefil Balko a podruhé vyrovnal.

S přibývajícími minutami začalo na hřišti přituhovat. Vyhecované utkání musel rozhodčí krotit řadou žlutých karet. Rozuzlení přinesla 80. minuta. Po faulu na hranici velkého vápna se kopala penalta, která vyvolala na straně Spomyšle vlnu nevole.Sudí se ještě radil se svým asistentem, ale verdikt nezměnil. Míč si postavil Čížek a svým druhým gólem v utkání poslal Slovan do finále.

Ve druhém zápase mezi domácími a Novou Vsí nemuseli diváci čekat na úvodní branku dlouho. Po pěti minutách se prosadil hostující mladík Emmer. Domácí zanedlouho odmítli vyrovnání z penalty. Stejnou výhodu využili až v závěru prvního poločasu. Faul brankáře Kořínka ztrestal Kosman – 1:1.

Hned po změně stran rozhodčí odpískal ve prospěch domácích třetí penaltu. Střídající brankář Šimek ale tentokrát na Kosmana vyzrál. Dvacet minut před koncem se dočkali i hosté. Čtvrtou penaltu v utkání a šestou na turnaji s přehledem proměnil Michal Horák. Poté už bylo utkání v moci hostů, kteří přidali ještě dva góly.

Sobotní finále má výkop v 17.30, poražení vyběhnou k zápasu o třetí místo v 15 hodin.

H. Beřkovice – Spomyšl 3:2 (1:1) Čížek 2 (2. z PK), L. Polák – Balko 2 (1. z PK). Jeviněves – Nová Ves 1:4 (1:1) Kosman z PK – Emmer 2, Mich. Horák z PK, Došek.

(mb)