Černá mračna, která se v té době stahují nad hřištěm Slavie, zcela vystihují domácí šance do zbylých kol soutěže na vytoužený postup do okresního přeboru. Tomu jsou naopak velmi blízko hosté. Luxusním autobusem, ve kterém k utkání spolu se svými příznivci dorazili,odvezli osmibodový náskok na svého ústředního rivala.

Domácí by udržela v reálné hře o postup zřejmě jen výhra. O důležitosti utkání nebylo pochyb. Svaz delegoval dokonce tři rozhodčí. Na šlágr jara byla zvědavárekordní divácká kulisa.

Začátek patřil hostům, ale domácí postupem času hru vyrovnali. Nechybělo nasazení a zřejmě i proto musela obě mužstvarychle sáhnout do sestavy. Především zranění v obličeji domácího Ondřeje Mihalika po hlavičkovém souboji zpočátku vypadalo vážně. Bezbrankový poločas nabídl i několik rušných momentů před oběma brankáři. Domácí hrozili ze standardních situací, hosté z rychlých přímočarých akcí.

Čekání na gól ukončili pět minut po přestávce po nedorozuměnídomácí obrany Kostelečtí, kteří nadále lépe kombinovali, zatímco soupeř bez svého klíčového záložníka často jen zbytečně a zbrkle odkopával.

A kalich hořkosti si domácí doplilido konce. Nejdříve na nosítkách opustil hřiště i pilíř zadní řady Dvořák a borecká snaha o zvrat pak dostala definitivní úderdruhým gólem.

„Soupeř nám nedovolil dostat se do tempa a hrát to, na co jsme zvyklí. Přesto jsme si dokázali vytvořit šance, kterým scházelo velice málo. Prohra ukončila naše postupové naděje. Omlouvám se tímto všem fanouškům, které jsme zklamali. Kluci moc chtěli, ale někdy jen vůle nestačí. Tentokrát nám chybělo více fotbalového štěstí,“ řekl k porážcedomácí trenér Jiří Vavřina.

V kosteleckém táboře naopak zavládlo nadšení.„Je neděle, tak se žádné velké oslavy neplánují. Na ty je navíc ještě příliš brzy. Do konce zbývá ještě dost zápasů, ve kterých musíme postup potvrdit,"shodovali se hosté.

Překvapení kola se tentokrát zrodilo v Mlékojedech. Vehlovičtí,oslabení o několik hráčů, odehráli úvodní minuty pouze v deseti, nakonec ale vyhráli 5:2. Domácím dokonce nepomohlo ani to, že v utkání dvakrát vedli. Hosté pokaždé srovnali a nakonec sami rozhodli.

„Mladí hráči se nebáli a drželi s domácími krok. Po našem vyrovnání měli domácí tlak, ale zároveň propustnou obranu. Celkově si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, což potvrdili i místní fanoušci,“ uvedl hostující sekretář Pavel Kroužecký.

„Strašný výkon, na který se nedalo koukat. Venku hrajeme dobře a doma to takhle poděláme. Přitom na nás stačili dva hráči. Za stavu 2:2 se hráči začali hádat a byl a s námi konec,“ dodal předseda Startu Josef Frajbiš.

Nejlepší předpoklady na tři body z domácího utkání nenaplnily ani Všetaty. Hosté z Tišic šli už v prvním poločase po zbytečném vyloučení do deseti a bezbrankový výsledek dlouho platil jen zásluhou brankáře Kardy a jeho dobře postavených tyčí. Krátce po změně stran se domácí přece jen dočkali, vedoucím gólem ale jejich snažení uvadlo. Hosté se ve druhé části svou aktivitou postarali o vyrovnání nejen ve skóre, ale také v počtu vyloučených.

20. KOLO: Liběchov - Dřísy 5:3 (3:3) Veselý a Hladký po 2, Dvořák – Zoula 2, Hlaváček. ČK: 1:1. H. Počaply - Lotos 6:2 (3:0) Vrňák 3, P. Dohnal, Porš, Toman – Gerencsery 2. Záryby B - Čečelice 4:2 (2:1) Sedláček 2, Šťastný, Šindelář – nehlášeni. Všetaty - Tišice B 1:1 (0:0) Kříž – Měřička. ČK: 1:1. Mlékojedy - Vehlovice 2:5 (1:1) Ďulík, Bendl z PK – Vališ 3, Feigl 2. V. Borek - Kostelec 0:2 (0:0) Hruška, Vokáček. Vysoká B – Neratovice B 0:4 (0:3) Antonín 2, Štamfest, Šulc.