Z prvenství a drobných odměn z rukou bývalého brankáře Anderlechtu či Sparty a dnes předsedy okresní komise mládeže Daniela Zítky se radovaly hráčky z Příbrami. Druhou příčku obsadilo Kladno, mezi třetí a pátý Beroun se vměstnal Mělník. Praha-západ nejspíš doplatila na to, že k turnaji dorazila bez náhradníků jen v počtu 5+1. Na začátku června plánuje krajský svaz uspořádat obdobný celodenní turnaj za účasti už téměř všech středočeských okresů.

„Je to první sezona, kdy jsme dali dívčí výběry dohromady, takže se zároveň u toho i trochu učíme. Ale je fajn, že holky jezdí i na společné tréninky, a podobně formovat se to na podzim začalo také v ostatních okresech,“ přiblížil Daniel Zítka s tím, že pro většinu účastnic jde o ojedinělou možnost změřit síly pouze mezi sebou. „V oddílech zpravidla převažuje chlapecká část kabiny a nemusejí si třeba zahrát tolik. Myslím, že podobné turnaje je mohou hodně posunout dál.“

Dámské obsazení bylo na Olympii nejen na trávníku, ale hned ve dvou případech také mezi trenéry. „Je skvělé, že se něco takového organizuje. Holky si turnaj užívaly a bylo vidět, že je to baví, což je nejdůležitější,“ shrnula turnaj Petra Průchová, která trénuje děti v Jílovém u Prahy.

Právě její klub je prý největší základnou dívčího fotbalu na Praze-západ. A není divu. V Jílovém totiž působí i družstvo žen. Kope jednu ze skupin nejnižší soutěže, kterou je v ženském fotbale divize.

Postavit dokonce dva výběry pak neměli problém na Berounsku. „Dali jsme dohromady přes dvacet holek z celého okresu. Začíná to fungovat,“ pochvaluje si Miroslava Lodeová. Sama rovněž aktivní hráčka Sokola Chyše (ČFL) ve Zdicích trénuje přípravku, v rámci okresu pak má na starosti obě začínající kategorie dívek. Také ona byla s průběhem a úrovní turnaje velmi spokojená. „Holky si zahrály dobrý fotbal, mělo to celkem úroveň.“