Vítězství domácích 3:1 nad Tuchlovicemi se ale nerodilo lehce. Úvodní minuty byly v režii hostů, kteří potvrzovali, že jejich dosavadní třetí místo není náhodné. Už v desáté minutě měl vedoucí gól na kopačkách Stuchlý, který sám před Staňkem poslal míč podél gólmana a na štěstí pro domácí i těsně vedle branky. O minutu později napodobil hostujícího kapitána Jalaghonia, jehož pokus se ale také mezi tři tyče nevešel.

Hostující aktivita byla odměněna ve 26. minutě vedoucím gólem. Na centr Fitka z levé strany si naskočil Holan a hlavou nedal Staňkovi šanci – 0:1.
Radost hostí ale netrvala dlouho. Domácí Šmíd napřáhl z hranice velkého vápna a gólman Pečonka registroval první míč ve své síti – 1:1. Domácí hráče vyrovnání nažhavilo a o tři minuty později se už radovali po krásné a rychlé akci z vedení. Bárta vybojoval před vlastní šestnáctkou míč, který přes Pokorného rychle putoval ke Grabmüllerovi, a ten z první prostřelil hostujícího gólmana – 2:1.

Úvodních patnáct minut druhé půle se hrál fotbal od vápna k vápnu s minimem střeleckých pokusů. Rozhodující moment zápasu přišel třináct minut před koncem. Pokorný poslal krásný míč do vápna na rozeběhnutého Drápala, kterého ze zadu srazil Vaigl a sudí ani chvilku nezaváhal. Gólman Pečonka sice směr Olšiakovy penalty vystihl, ale na dobře umístěný míč nedosáhl – 3:1.

V závěru se hosté snažili o snížení, ale jejich hra už byla křečovitá a nepřesná. Přesto mohli ve druhé minutě nastavení nepříznivý stav alespoň zkorigovat. Bombu střídajícího Hejduka z dobrých pětadvaceti metrů ale vyrazil Staněk efektní robinsonádou z pravé šibenice na roh.

Pšovka Mělník - Tuchlovice 3:1 (2:1)
Branky:
27. Šmíd, 30. Grabmüller, 77. Olšiak z PK – 26. Holan. Rozhodčí: Čermoch. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Pšovka: Staněk – M. Krejčík – Žižka (84. Šesták), Tomášek, Olšiak – Drápal (77. Jiskra), Bárta, Melounek, Grabmüller - Pokorný, Šmíd (88. Pražák). Tuchlovice: Pečonka – Vondra, Mihaiylov, Andrle (60. Vaigl), Peroutka – Holan, Brož, Fitko, Bašta – Jalaghonia (46. Hejduk), Stuchlý.

Autor: Jaromír Hejna