Utkání bylo zároveň soubojem tří nejlepších střelců nejvyšší krajské soutěže. Zatímco libišský Škorvánek zůstal na osmi gólech, jeho spoluhráč Válek i velvarský Mucha jednou skórovali, takže si polepšili na jedenáct, respektive deset gólů.

Nátlaková hra domácích na hosty platila. V 7. minutě se ve skrumáži před brankou nejlépe orientoval Jirásek – 1:0. Na druhý gól se čekalo jen minutu. Po perfektním úniku Válka po pravém křídle a jeho centru zvýšil všudypřítomný Jirásek.

Zpočátku zaskočení hosté se úvodní zdřímnutí snažili celý zápas napravit, dokázali ale vždy jen snížit na rozdíl jediného gólu. K bodovému zisku jejich úsilí nevedlo. Ve 30. minutě je navíc mohl definitivně zlomit Jirásek. Jeho superšanci ale vychytal Majtaník. Na druhé straně se ještě do tyčky zastřeloval Mucha. O chvilku později ale Slavíček snížil, když si ho v závaru po rohu našel odražený míč.

I přes další dvě nevyužité šance hostujícího Šelichy měl poslední slovo první půle domácí kanonýr Válek, jenž přešel přes dva hráče a uklidil míč za Majtaníkova záda – 3:1.

Druhou část začali domácí náporem, ale střely cíl nenašly. To když se před Lomským ocitl po nepřehledné situaci Mucha, pálil přesně – 3:2. Povzbuzení hosté posílili ofenzivu, ale byli to opět domácí, kdo rozvlnil síť.

Špička rozehrál přímý kop a pohotový Kabyl ze skrumáže vrátil domácím dvoubrankový klid. Ve zbylých minutách se hosté snažili o vyrovnání, při hře vabank ale přibývalo nepřesností a Libiš tak zasloužené vítězství uhájila. Slovan i přes porážku svým výkonem potvrdil, že jeho umístění v popředí odpovídá.

Libiš – Velvary 4:2 (3:1)

Branky: 7. a 8. Jirásek, 38. Válek, 64. Kabyl – 33. Slavíček, 61. Mucha. Rozhodčí: Benák. ŽK: Trojan, Máj, Novák, Kabyl – Slavíček, Grohman, Mucha. Diváci: 240. Libiš: Lomský – Werner, Kabyl (88. Bohdal), Máj, Novák – Špička, Marek, Trojan, Škovránek – Jirásek, Válek (75. Kucler). Velvary: Majtaník – Vošmera (60. Mašek), Slavíček, Moravec, Smíšek – Průcha, Bečvář, Šelicha, Kolář (46. Klempt) – Grohman, Mucha.

(vr, lk)