Souboj dvou pětatřicetibodových celků rozhodla situace ze závěru prvního poločasu. Weinerovu střelu z šestnáctky srazil spoluhráč Kozák přesně na kopačky Josefa Gabča, který v tváří tvář brankáři hostí nezaváhal.

Neratovický trenér Jiří Kafka mohl v šestém jarním kole poprvé zařadit do obranné řady zimní posilu Michala Bureše, který se v přípravě zranil. A hned z toho bylo první jarní čisté konto. V úvodu si sice hosté vytvořili některé slibné střelecké příležitosti, které ale domácí přečkali a ve zbylém průběhu už žádné podobné soupeři nedopřáli.

Asi jedinou drobnou vadou na kráse tak zůstaly neproměněné příležitosti domácích. Ještě za bezbrankového stavu brankář hostí vytáhl hlavičku Jíny na roh. Gólové repete už už ve druhém poločase znovu slavil Gabčo, kterému ale po skvostné akci Kozáka zkazil radost praporek asistenta. V závěru těsně minul bránu Weiner a po trestném kopu Chrdleho si hosté museli připadat jako na Loretě při zvonkohře. Domácí totiž během několika vteřin hned dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. Scénář minulého domácího utkání s LoKo Chomutov, kdy soupeř v závěru srovnal, se ale naštěstí pro Neratovice neopakoval.

Neratovice – Motorlet 1:0 (1:0)
Branka: 42. Gabčo. Rozhodčí: Melničuk. ŽK: 1:4. Diváci: 120. Neratovice: Malina – Vorasický (90. Dzimko), Jína, Bureš, S. Kodr – Weiner (84. Pajkrt), Kokoška, Radosta, Kmoch (69. O. Kodr) – Kozák, Gabčo (67. Chrdle).