Trpělivost přetekla. Na lavičce A-třídních fotbalistů Pšovky skončil po devítibrankové ostudě ve Slaném trenér Karel Grabmüller. Jak řekl Deníku, poslední porážka hrála v jeho rozhodnutí spíše jen podružnou roli.

„Důvodem mého konce je neochota a neschopnost ve vedení klubu cokoli řešit – zejména štíhlost kádru a laciné odchody hráčů bez adekvátních náhrad v zimním přípravném období," vrací se v čase zkušený trenér, který se tehdy ještě B-třídního týmu ujal v létě 2014. Úzký kádr navíc podle Grabmüllera přinášel i častá zranění hráčů, plynoucí z přetížení, či chabé přípravy.

Návrat „domů" na Mělnicko po letech strávených na lavičkách krajských či mládežnických týmů v sousedních regionech mu tak po rychlém postupu do I. A třídy začal v aktuální sezoně poněkud hořknout. Ač Pšovka jako nováček hlavně zásluhou domácích zápasů na podzim nepropadla a zimovala osmá, představy trenéra o herním stylu, přístupu hráčů a šířce kádru se stále více vzdalovaly. Skončit tak chtěl už v zimě, kdy kabinu opustil třeba i nejlepší podzimní střelec Miřatský.

„Měl jsem za to, že klub a lidi kolem postup do vyšší soutěže nakopne k aktivitě a ještě lepšímu vývoji sportovního prostředí. Opak byl pravdou," neskrývá jedenašedesátiletý stratég své rozpaky. K těm se i přes slibný výsledkový vstup do jara přidaly v posledních šesti kolech s výjimkou domácí výhry nad Dlouhou Lhotou také porážky.

Jejich vrcholem bylo sobotních 0:9 ve Slaném, kde kouč dříve dokonce působil. Pět gólů mužstvo dostalo od jediného, navíc střídajícího hráče.

Po utkání Karel Grabmüller mluvil o totálním rozkladu týmu, zároveň oznámil svůj konec. „Než se ztrapňovat výsledkovými propadáky a mírně řečeno celkovou dietností, to raději nemám chuť pokračovat," objasňuje své rozhodnutí dát přednost fotbalovému důchodu.