„Z naší strany to byl vydařený zápas, kdy po kombinační hře se dokázal Hašler několikrát střelecky prosadit. Domácí zlobili pouze do vstřelení naší druhé branky," hodnotil úspěšnou tečku za stejně vydařeným podzimem vedoucího hostujícího mužstva Petr Rubeš. „To, že po dnešním zápase přezimujeme na první příčce, jsem nečekal. Je to určitá satisfakce za výkony, které jsme v posledních osmi zápasech podávali. Nic na tom nemění skutečnost, že dnešní soupeř nám to hodně usnadnil."

Samotný zápas nabídl celkem kvalitní podívanou, zkušení hosté častěji drželi míč, byli fotbalovějším týmem, avšak dlouhou dobu se jim nepodařilo houževnatým domácím odskočit na větší brankový rozdíl.

Hosté šli do vedení po rychlé akci z levé strany. Maršnerův přesný centr zakončil Hašler hlavou do protipohybu brankáře Zemánka – 0:1. Domácí se nevzdali, ale jejich velké chvíle k vyrovnání nevedly. Když pak na druhé straně znovu zafungovala spolupráce Maršner – Hyka – Hašler, který doklepával přesný centr do odkryté branky, vedli hosté 0:2.

Ve druhém poločase domácí ve snaze vstřelit branku otevřeli hru, a to byla voda na rychlé protiútoky Ovčár. Jeden z nich skončil rohem, po kterém Hyka hlavou vymetl svou dvanáctou brankou v sezoně šibenici – 0:3. V 64. minutě se domácí naposledy v utkání dostali do šance, kterou zneškodnil bezchybný Straka. Ovčárští posléze vyrazili do několika dalších nadějných brejků, z nichž vyústila čtvrtá branka. Viskup trefil ruku Neuhausela a Hašler z nařízené penalty završil svůj hattrick. A ještě neměl dost. Když ho v 81. minutě po rohu domácí obrana znovu neubránila, pečetil hlavou na 5:0.

„Bylo vidět, že soupeř je úplně jinde než my," přiznal po vysoké porážce vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka. Za bezgólového stavu měly Semice dvě šance, ale nedaly je. „Škoda, že to tam nespadlo," litoval Čepelka. Poté totiž domácí dvakrát inkasovali. „Bylo to po našich hloupých chybách. Navíc Hašler nám dal čtyři góly. Dostal hodně volného prostoru," uvedl Čepelka. Hosté byli po celý zápas jasně lepší. „Je to zasloužené vítězství hostí. Mají kvalitní kádr a přehráli nás. Ani snad nehráli naplno," dodal po utkání Čepelka.

Semice – Ovčáry 0:5 (0:2)
Branky: 24. 38. 68. z PK a 81. Hašler, 54. Hyka. Rozhodčí: Švagr. ŽK: Novák, Čejka – Pechar, Ryba. Diváci: 130. Semice: Zemánek – Novák (46. T. Bubeník), Bříza, Bošina, Neuhausel – Švarc, Hromadník, Janáček (66. Koštíř), Čejka, Kůrka (59. M. Bubeník) – Holan. Ovčáry: Straka – Pechar, Ondrák, Studený, Viskup – Tříška (82. Rubeš), Hašler, Šmidrkal, Maršner (73. Ryba) – Hyka, Voljanskij (59. Mihalík).

DUŠAN KUDELA, VLADIMÍR MALINOVSKÝ