Fotbalisté Ovčár natáhli svou sérii bez porážky v divizní skupině C už na šest utkání. V sobotu na hřišti šesté Chrudimi jim svým vyloučením pomohl hráč, ze kterého měli před odjezdem na východ Čech asi největší strach. Pro bývalého prvoligového fotbalistu Vladyku ale skončil zápas už ve 34. minutě, kdy ho rozhodčí Kovařík bez předchozího napomenutí vyloučil. „Bylo to při souboji, kdy jsem se dostal k míči později než protihráč a trefil jsem mu nohy,“ popsal hříšník svou druhou červenou v kariéře. To už ale Ovčárští vedli. Na rychlý domácí gól dokázal o dvě minuty později odpovědět po chytré přihrávce pod sebe od Chrdleho nechytatelnou střelou Kreuz, a načal tak svůj velký střelecký den. Ještě do přestávky přiklonil skóre na stranu hostí, aby po změně stran dokonal z penalty svůj hattrick.

„Po mém vyloučení museli spoluhráči dohrávat v deseti a to se těžko hraje. Navíc jsme vzadu dělali hodně chyb a nedařilo se nám proměňovat šance,“ označil svůj zkrat za jednu z příčin porážek domácí Petr Vladyka. To na ovčárské straně vládla po pojištění stříbrné příčky v tabulce oprávněná spokojenost.

„Důležité bylo to, že jsme na rychlé vedení domácích stejně rychle odpověděli. Znovu musím kluky pochválit za to, co je naše devíza. Vedle nesporné fotbalové kvality hrají od první do devadesáté minuty s plným nasazením,“ chválil mužstvo trenér Sokola Pavel Janeček.

Branky: 7. Rahimič – 9., 26. a 73. z penalty Kreuz. Rozhodčí: Kovařík. ŽK: 4:2. ČK: 34. Vladyka (Ch.). Diváků: 250. Ovčáry: Straka – Matějček, Ondrák, Viskup, Kovařík – Pechar (80. Šimek), Studený, Kreuz, Janda (65. Müller) – Chrdle (68. Douděra), Maršner.