Měl to být velký zápas, ve kterém mohly druhé Ovčáry případnou výhrou lídrovi ještě zavařit. Zatím to ale vypadá, že fotbalisté Sokola budou v sobotu prvními gratulanty Hlavických k postupu do ČFL.

„Chtěli bychom, aby se Hlavice ještě trochu třepala. Ve vzájemném zápase se může stát ledacos,“ mohl si dovolit tvrdit ještě před dvěma týdny trenér Sokola Pavel Janeček. Oba celky tehdy dělilo pouhých pět bodů. Jenže uplynuly dvě kola a všechno je jinak.

Marodkou zdecimované Ovčáry dvakrát podlehly v Týništi a doma s Dvorem Králové. I kdyby v sobotu u rivala zvítězili, stačil by týmu exovčárského brankáře Bejra k postupové jistotě jediný bod ze zbylých tří kol.

Hostům bude vedle řady marodů chybět i Petr Hyka, pro kterého po vyloučení v minulém utkání sezona skončila. Disciplinárka nejlepšímu střelci Sokola vyměřila za úder protihráče trest na čtyři zápasy.

„Přestože už je o postupujícím skoro rozhodnuto, určitě naši hráči síly budoucího účastníka ČFL prověří,“ shodují se v Ovčárech.

Divize C: 27. kolo: Hlavice (1. místo, 62 bodů) – Ovčáry (2., 51). Na podzim 0:1. Sobota 17.00.

V libišském táboře je čtyři kola před koncem soutěže atmosféra napjatá hrozbou sestupu. Ani po nečekané výhře nad béčkem Bohemians 1905 se tým nevymanil ze sestupových příček. Nutné jsou i tři body ze sobotního domácího duelu s další rezervou týmu, který se letos poroučel z Gambrinus ligy. „Uvidíme, s čím k nám juniorka Mostu přijede. Chtělo by to tři body z Bohemky doma potvrdit,“ ví trenér Libiše Jiří Kabyl.

Divize B, 27. kolo: Libiš (14. místo, 30 bodů) – Most B (7., 39). Na podzim 2:4. Sobota 17.00.

Měchenice by neměly znamenat výraznější překážku

Povinné vítězství mají za úkol v sobotním zápase I. A třídy fotbalisté Neratovic. Svěřenci trenéra Jiřího Kafky nastoupí na hřišti beznadějně posledních Měchenic.

Nováčka soutěže, který už nemůže skončit hůře než na třetím místě, se ještě nechce vzdát ani vidiny postupové druhé příčky. Musely by ale ztratit Velvary na hřišti Tuchlovic, které ještě nemají záchranářskou jistotu. O tu bude hrát i Dynamo Nelahozeves v domácím duelu s Hradištkem, které má v tabulce o dva body méně.

„Potřebujeme už vyhrát, aby začali chodit diváci. Pro ně se to hraje,“ poznamenal trenér Nelahozevsi Dan Kaplan.