Holice – Ovčáry 0:1

Deštivé počasí připomínalo spíše podzim než začátek sezóny a podmáčený terén v Holicích fotbalovosti moc nepřidal. Marodka v řadách Ovčár opět zapracovala a tak se trenér Janeček musel obejít bez Urbana, Šimka a Hyky.

Přesto se Ovčárským nástup do utkání vydařil náramně. Již v první minutě vyslal pěkným pasem M. Krulich do brejku Matějčka, který byl u míče dříve než vybíhající brankář Branda, a jeho střela skončila v síti - 0:1.

To byla ledová sprcha pro domácí a Ovčáry se tímto gólem uklidnily. Další šance přišly vzápětí. Ve 3. minutě se ocitl ve výhodné pozici Ondrák, ale jeho střelu zblokoval domácí obránceVeselý. Po dvaceti minutách se prodral před domácího brankáře Žák, ale jeho jedovka těsně minula vzdálenější tyč jeho svatyně.

V poslední čtvrthodince první půle se hra oboustranně přitvrdila a hráčům domácího týmu začali pracovat nervy. Hlavní rozhodčí nemilosrdně trestal neukázněnost jak hráčů, tak realizačního týmu.Hra se rozkouskovala a na těžkém terénu, který neustále zkrápěl déšť se i z hostujících kopaček vytratila kombinační hra.

Ve druhé části se obraz hry nezměnil. Hosté spíše pozorně bránili výsledek a dali více prostoru domácím. Jejich hra se utápěla v nepřesné kombinaci a tak si divák mnoho fotbalovosti neužil.

Neukázněné vystupování domácích hráčů pokračovalo a není tedydivu že počet žlutých karet vystoupal až na číslo 7. Hra se rozdrobila do osobních soubojů a ztratila na plynulosti.

Přesto se Ovčárským podařilo několikrát zahrozit před domácí brankou. Nejprve se v 64. minutě uvolnil Žák, jehož slabou střelu domácí obrana tečoval na roh. Při trestném kopu M. Krulicha se uplatnila bratrská spolupráce, když Daniel vyskočil nejvýše a jeho hlavička jen těsně minula vzdálenější tyč.

Největší šanci druhé půle zmařil Kovaříkovi v 74. minutě vyběhnuvší Branda. O dvě minuty později si do vápna naběhl Viskup, ale i jeho přesnou hlavičku stačila domácí obrana srazit na rohový kop. Domácí hrozili v průběhu zápasu pouze ze standardních situací, ale brankáře Straku nedonutili k vážnějšímu zákroku. Až v 85. minutě Jedlička z trestného kopu zamířil přesně k tyči, ale Straka byl připraven a těžkou střelu na dvakrát kryl. To bylo vše co hráči obou týmů v zápase předvedli a zaslouženě se z vítězství radovali hráči Ovčár.

Pavel Janeček, trenér Ovčár: „Do utkání jsme vstoupili podařenou akcí, která se nakonec ukázala jako rozhodující pro celé utkání. Škoda, že hráči nepotvrdili výsledek proměněním dalších šancí. S jedním zdravým útočníkem jsme nakonec slavili vítězství díky dobré defenzivní hře.
Soupeř byl houževnatý, ale v útoku si kromě standardních situací šance nevytvořil. Doufám, že do příštího utkání se ofenzivní hráči vyléčí ze svých zranění.“

Branka: 1. Matějček. Rozhodčí: Haleš. ŽK: 7:5. Diváci: 100. Poločas: 0:1.

Sokol Ovčáry: Straka - Kovařík, Pechar, Ondrák, Müller – Matějček (57.Viskup), Studený, M. Krulich, J. Šimek (89.Merz) – Žák, D. Krulich (74.Pokorný).