Neratovice / Sen tisíců kluků v celé Evropě se splní teprve sedmiletému Janu Pospíšilovi z Neratovic. Při zahajovacím ceremoniálu fotbalového Mistrovství Evropy v Basileji (7. června) povede hráč mladší přípravky TJ Neratovice za ruku některého z českých reprezentantů.

Začátkem letošního roku vyhlásila společnost Mc Donald fotografickou soutěž, které se zúčastnilo více než 1600 malých fotbalistů ve věku od šesti do deseti let z celé České republiky.

V prvním kole vybírala odborná porota padesát nejzdařilejších fotografií, které postoupily dál. Druhé kolo se konalo 19. dubna v pražské AXA aréně na Letné. Skládalo se ze tří fotbalových dovednostních disciplín a vědomostního fotbalového testu.

Honzík tyto testy zvládl na výbornou a už se netrpělivě čekalo na výrok poroty, která z padesátky učinila jedenáctku nejšťastnějších, která doprovodí naše hráče na trávník při zahajovacím utkání proti domácímu Švýcarsku.

„Když v 16 hodin předstoupil před hráče Vítězslav Lavička, trenér reprezentace do 21 let, a vyřkl Honzíkovo jméno, radost byla obrovská. Honzík má postaráno o zážitek na celý život a myslím, že i neratovický fotbal může být hrdý, že bude mít na evropském šampionátu svého zástupce,“ radoval se spolu se synem Pospíšil senior.