Třetí místo a čtyři body na prvního, to není tak špatné. S tím se dá ještě ledacos udělat.
Tak určitě. Před začátkem sezony jsme si dali za cíl hrát špičku s možností postupu. Měli jsme ale třízápasový výpadek, který jsme sice nějak eliminovali, ale přesto si myslím, že bylo v našich silách uhrát těch bodů víc.

Vyšel vám úvod podzimu, kdy jste v prvních pěti kolech ztratili pouhé dva body za remízu ve Chvatěrubech.
Vstup do začátku soutěže byl dobrý, ale herní projev zaostával, tam jsme spokojeni nebyli a neměli jsme z toho dobrý pocit. To se pak projevilo později, v následujících zápasech. Nebylo to optimální.

Pak přišel krutý debakl 0:9 v Dolanech. Proč takový propadák?
Chyběl nám klíčový hráč, kterým je Ondra Kettner. Kluci si ale neplnili svoje povinnosti. Celkově ten propadák musíme brát jako selhání celého týmu včetně trenérů a realizačního týmu. Byly tam chyby už od začátku a zklamalo tam celé mužstvo. Naše porážka je dost neomluvitelná.

Pak přišla další v domácím prostředí s Kaučukem, která vás tak trochu rozhodila.
Tam to byl smolný zápas našeho stopera, který si vlastně dal dva vlastní góly. Měli jsme hluchých dvacet minut, pak jsme dokázali zápas otočit, ale nadějný výkon ke konci prvního poločasu jsme už nepotvrdili na jeho konci, kdy jsme zase hloupě inkasovali. Přišlo mi, že máme málo fyzické kondice, tam nás hráči Kaučuku převyšovali. Rozhodující byly ale ty dva vlastní góly, jinak kluci ukázali, že hrát umějí, ale bohužel to nevyšlo.

Pomalu vás už začali diváci odepisovat, ale po výhrách v závěru soutěže jste se opět dotáhli na medailovou pozici.
S klukama jsme si po zápase ve Všestudech sedli a vyříkali si, co od nich chceme. Měli jsme jediný cíl: ke konci soutěže jsme po nich chtěli jen výhry, aby bylo nadále o co hrát, což kluci samozřejmě splnili. Ale nebylo to bez nějakých výkyvů. Například v Jeviněvsi jsme vedli dvougólovým rozdílem, měli jsme na kopačkách další góly, ale trápili se a soupeř toho využil. Mužstvo má na víc, ale jsou tam hrubé chyby. Systém bránění mužstva je pořád na špatné úrovni. Na tom musíme zapracovat.

Jaký cíl si dáváte do odvet?
První věcí je kvalitně potrénovat, aby se posílila fyzická kondice mužstva. Dále musíme zkusit zapracovat na posílení mužstva, něco máme rozjednaného, ale zatím nechceme nic předjímat dopředu. Chceme hrát, na co máme, to znamená špičku třetí třídy s možností se porvat o postup. V realizačním týmu se zatím nic nemění. Uvidíme, jak na tom budeme v průběhu zimní přípravy.

Co vás jako mužstvo čeká v zimě?
Přihlásili jsme mělnický zimní turnaj. Chceme jet také na soustředění. V Mělníku máme zajištěny čtyři zápasy, nějaké si ještě dojednáme. Vše je v kompetenci trenéra Mirka Polanského, který za celou přípravu ručí. Začátek přípravy se bude odvíjet od rozlosování Zimní ligy.

JAROMÍR HEJNA