Hořínští vykročili ke třem bodům rázně, už v první desetiminutovce vedli 2:0! Nejprve se hlavou do protipohybu beřkovického brankáře Neugebauera prosadil Štěpán Žemlička, kterého hned z další akce doplnil po perfektní zpětné přihrávce Richarda Polanského Vladimír Žídek.

Po dvaceti minutách hry začali útočit také už probuzení hosté. Ti hrozili především ze standardních situací, z jedné takové orazítkoval břevno pěknou střelou Jiří Mikula. Poté musel zasahovat proti nebezpečné beřkovické dělovce brankář Tomáš Landsman. Pět minut před poločasem měl na noze druhou branku domácích Zdeněk Cífka, vynikajícím zákrokem se blýskl gólman Neugebauer.

Start druhé půle byl klíčovým momentem celého utkání. Čtyři minuty po přestávce využil perfektní práce Petra Machka Richard Polanský, který si už v situacích tváří v tvář brankáři umí poradit. Zvládl to i tentokrát – přesnou střelou k pravé tyči zvýšil na 3:0.

Následně spálil obrovskou šanci na čtvrtý gól a svůj druhý v zápase Vladimír Žídek, ten se ale zanedlouho mohl přeci jen radovat, na rozdíl čtyř branek zvýšil opět zkušený sniper Polanský.Horní Beřkovice se možnosti ještě většího výprasku nezalekly a do konce klání byly Hořínu více než důstojným protivníkem. I přes dost nepříznivé skóre dostaly domácí mužstvo pod tlak, ze kterého vytěžily alespoň čestný úspěch, na konečných 4:1 upravil po chytré přihrávce Michal Kurucz. V samotném závěru si ještě připsal perfektní zákrok domácí Tomáš Landsman, tři body ale bez překvapení nakonec zůstaly v Hoříně.

AFK se mohl znovu opřít o Richarda Polanského, který díky dalším dvěma trefám navýšil svůj brankový účet už na parádních dvanáct gólů. A po utkání přiznal, že mu tabulka střelců není úplně cizí: „Sleduji jí pravidelně a trefy si počítám. Dnes jsme zápas odehráli až na nějaké momenty dobře a klukům bych ani nic nevyčítal, máme za sebou dobrý výkon.“

Horní Beřkovice se naopak i přes sympatické vystoupení musí vypořádat už s osmou podzimní porážkou, hlavní trenér Martin Lapka ale v pozápasovém hodnocení svůj tým víceméně pochválil: „Nemáme se tu za co stydět, na kluky jsem pyšný. Bohužel nás zradily špatné vstupy do obou poločasů, chybí nám zkušenost a kvalita, máme mladý kádr.“

Střetnutí s pomocí zkušenějších pomocníků na pomezních čarách v celkovém součtu zvládla i hlavní sudí Marie Kortanová. S ostřejšími zákroky a hrubšími poznámkami si poradila s ledovým klidem a i když během devadesáti minut tasila žlutou kartu hned v pěti případech, souboj nakonec zvládla obstojně.

Okresní přebor:

Hořín – Horní Beřkovice 4:1 (49. a 59. Polanský, 7. Žemlička, 8. Žídek – 63. Kurucz),

Obříství – Všestudy 0:5 (1., 50., 54. a 70. Koudelka, 82. Hakl),

Kostelec – Dolní Beřkovice 3:2 (7. Novák, 89. Pazderka, 90. Chilisa – 4. Březina, 5. Hlavatý),

Libiš B – Lobkovice 2:1 (72. Šobr, 90. Pilař – 54. Frýzek, ČK: 1:0),

Horní Počaply – Velký Borek 1:2 (30. Hanuš – 50. Nesládek, 68. Kubišta),

Pšovka Mělník B – Mšeno 3:2 np. (7. Netolický, 38. Žák – 82. Guttenberg, 87. Stejskal),

Záryby B – Vysoká 3:2 (71. Hamáček vlastní, 82. Schütz, 85. Mikšovský – 33. Kettner, 89. Štolba).