Oba celky byly před startem jara pasovány do role hlavních adeptů na postup do kraje a odvetnou část sezony začal lépe Hořín, který deklasoval Dolní Beřkovice 7:1. Všestudy naopak nečekaně prohrály s Horními Počaply. Premiérovou porážku v novém roce ovšem svěřenci kouče Milana Bulvy odčinili hodně cenným dvoubodovým ziskem.

Do zápasu přitom mnohem lépe vstoupil Hořín, hosté šli už v páté minutě zásluhou Vladimíra Žídka do vedení, které AFK dvacet minut před koncem utkání navýšil díky Františku Pastirovi. Viktoria však bitvu nevzdala – zanedlouho po druhé inkasované brance snížil Patrik Koudelka a čtyři minuty před vypršením základní hrací doby poslal klání do penalt svojí třináctou trefou v sezoně Václav Podivínský.

Rozuzlení v podobě penaltového rozstřelu zvládly lépe Všestudy a domácí celek si tak připsal do tabulky první dva jarní body.

„Byť mě po dobře rozehraném zápase mrzí ztráta dvou bodů, jeden bereme všemi deseti. Všestudy mají velmi dobrý mančaft a rozhodl fakt, že domácí měli kam sáhnout. My naopak byli dost slepení, dva kluci hráli například po dvouměsíční pauze,“ viděl hlavní problém Hořína jeho trenér Jiří Kaiser, podle kterého je dělba bodů spravedlivý výsledek.

Tišice - Byšice 1:2np
Byšická kanonáda! Lužec dostal čtyřku

PŠOVKU POTOPIL PAZDERKA

Pouze jednu branku viděla padesátka diváků na Pšovce, kam přijel poměřit síly s místním výběrem Kostelec. Výlet do okresního města se hráčům SK Labský vydařil na jedničku, k tříbodovému triumfu stačila hostům jediná trefa, o kterou se postaral v šestadvacáté minutě Lukáš Pazderka.

Kostelec tak napravil nevydařený vstup do druhé poloviny sezony a soupeře vynuloval vůbec poprvé v aktuálním ročníku.

„Kluci konečně zahráli tak, jak měli. Po celou dobu zápasu byli lepším mužstvem a ani bych hráčům nic nevytýkal. Bylo to z naší strany dobře odehrané utkání,“ popsal souboj ze svého pohledu kostelecký předseda Stanislav Říha.

Pšovka na domácí půdě porazila Český Brod 3:0.
Nula s nádechem zlata. Pšovka porazila Divišov

VYSOKÁ SMETLA OBŘÍSTVÍ

S velkou chutí nastoupili do patnáctého kola nejvyšší okresní soutěže fotbalisté Vysoké. Ti se představili na hřišti Obříství a místní Sokol porazili vysoko 7:3.

Domácí doplatili na nevydařený start střetnutí, už ve čtrnácté minutě prohrávali 0:3. A přestože se v první půli trefili dvakrát, vyrovnat se týmu nepodařilo.

Favorit soutěže se naopak v duelu mohl opřít hned o dva dvougólové střelce – Gabča a Rolence, prvně jmenovaný v přeboru kraluje s devatenácti nastřílenými brankami všem forwardům.

Okresní přebor: Horní Beřkovice – Dolní Beřkovice 2:3 (65. Hrdý, 69. Mráz – 41. a 49. Novák, 89. Mikula, ČK: 1:0), Obříství – Vysoká 3:7 (31. Nepil, 43. Litera, 90. Lib. Tichota – 9. a 14. Gabčo, 54. a 62. Rolenc, 12. Kettner, 40. Vála, 75. Prejsa), Lobkovice – Velký Borek 0:3 (65. Kubišta, 74. Kováč, 79. Šejnoha, ČK: 1:0), Mšeno – Horní Počaply 1:3 (51. Wasyliw – 48. a 59. Trutnovský, 36. Kaňka), Pšovka Mělník B – Kostelec 0:1 (26. Pazderka), Záryby B – Libiš B 1:0 np., Všestudy – Hořín 3:2 np. (74. Koudelka, 86. Podivínský – 5. Žídek, 70. Pastir).

Libiš slaví první jarní výhru, na domácí půdě porazila Semice.