OP: Hořínský trenér vychytal nulu

Mělnicko – V čele se stále drží Vysoká, bez ztráty kytičky, zatímco Veltrusy a Kralupy 1901 si nepřipsaly ani tentokrát žádný bod.

8.9.2015

Vojkovice - DolanyFoto: Luboš Kurzweil

Po pátém kole okresního přeboru se počet týmů bez bodové ztráty znovu snížil. Postaral se o to zápas Tišic a Pšovky B. Hosté v něm ve druhém poločase dvěma góly stáhli tříbrankové manko, nakonec ale svou první bodovou ztrátu neodvrátili. Trenér vítězných Tišic Radek Zámečník hodnotil zápas na webu Sokola takto: „V prvním poločase byl náš výkon téměř stoprocentní. Po obrátce jsme polevili v koncentraci a dovolili soupeři dotáhnout na rozdíl jediné branky. Projevila se však vůle po vítězství, za což chci klukům poděkovat. Průběh zápasu ovlivnilo i počasí – silný vítr nám pomohl v první půli, ve druhé se díky němu soupeř dostal do tlaku, který jsme dokázali ustát a přidali vítězné branky."

Zasloužená remíza v Borku
Borek v neděli přetrhnul vítěznou šňůru, navíc až do čtvrtého kola ani jedinkrát neinkasoval. „Remíza je spravedlivá," řekl po zápase se Mšenem Miroslav Vlk, trenér Velkého Borku. „V první půli jsme hráli špatně, zatímco hosté dobře. Nikdo by se nemohl divit, kdyby rozdíl byl víc než dvoubrankový. Po přestávce jsme se zlepšili, ale několik šancí na gól jsme řešili špatně. V penaltové loterii rozhodl mšenský gólman Hnízdil, který při stoprocentní bilanci spoluhráčů chytil pátý pokutový kop."

Mšenský kapitán Jiří Guttenberg starší prohlásil: „Věděli jsme, že nás čeká utkání proti nejlepší obraně v soutěži. Ale zároveň jsme také věřili ve svou ofenzivní sílu. Proto taktika zněla hrát aktivně. Tento záměr nám od začátku vyšel na výbornou a my jsme od prvních minut domácí přikovali před vlastní bránu a domácí chvílemi nevěděli, kam dřív skočit. Myslím, že se dnešní zápas musel divákům líbit."

Divoký zápas Vehlovic
Další remízu v kole přinesl duel mezi nováčkem z Vehlovic a Dolany. Divoký poločasový výsledek 3:3 zůstal trochu kuriózně v platnosti i po devadesáti minutách. Sekretář domácího klubu Pavel Kroužecký hodnotil zápas takto: „První poločas byl trochu divoký a hned první naše střela skončila v síti hostujícího brankáře. Po deseti minutách nedal Chorvát branku, když byl sám před brankářem, a tak po dvaceti minutách hosté potrestali naši chybu v rozehrávce. Dalších pět minut jsme vypadli ze hry a kupili chyby, které hosté potrestali brankami ve 24. a 26. minutě. Poté se hra vyrovnala, hosté bránili náskok a nám se nedařilo zdolat jejich obranu. A tak až ve 42. minutě jsme s pomocí hostujícího obránce dostali míč do sítě a minutu před pauzou po rohu Feigl hlavou vyrovnal. Druhý poločas už byl klidnější. Za zmínku stojí břevno domácího Chorváta a tyčka hostů. Poté došlo na penaltový rozstřel, ve kterém jsme opět tahali za kratší konec."

Bod zahodil Hadrava
Obrany na zámek naproti tomu daly týmy Všestud a Libiše B, jejichž vzájemný duel skončil bez branek. Podle hostujícího trenéra Blahoslava Urbance to ovšem neznamenalo, že by se hrál úplně nezáživný fotbal: „Dnes ve velkém větru to bylo těžké utkání. Jako první zahrozili domácí, ve 12. minutě nastřelili tyč. Kluci si vypracovali šanci v závěru poločasu – krásný centr Žáka zakončil hlavou Šerák, ale domácí brankář výborným zákrokem Všestudy zachránil. Hrál se celkem dobrý fotbal, ale pozorné obrany nic nepropustily. Pár šancí bylo i ve druhé půli, ale tu největší měl Hadrava, která skončila na tyči, a šlo se na penalty. Klukům jsem věřil – jednu jsme neproměnili, ale náš brankář chytil dvě a dva body byly naše. Hrajeme dobře v obraně, ale musíme protrhnout střeleckou smůlu. Tři zápasy jsme už nedali branku. Je to škoda, šance máme."

Trenér vychytal nulu
Hořín tentokrát hostil Veltrusy. Domácí se i přes některé další absence v sestavě doma konečně chytili. Přímo v bráně vychytal čisté konto jejich trenér Jiří Kaiser, pro kterého to byl návrat na okresní hřiště po téměř dvaceti letech. V utkání si nakonec připsal i čisté konto a nejen proto měl důvod ke spokojenosti: „I přes velkou absenci v mužstvu jsme všechny mezery dokázali zacelit a týmovým výkonem jsme zápas zvládli. Po právu po zápase zazněl potlesk našich diváků."

V derby bodovali domácí
V dlouho očekávaném derby Dolní Beřkovice – Horní Počaply se o mistrovské body hrálo po letech. Lépe dopadlo pro domácí, kteří hostům prodloužili bezbodovou sérii už na pět zápasů. Hosté ztratili v závěru nejen těsné vedení a remízu, ale i Grohmana vyloučeného po druhé žluté kartě.

Potvrdili roli favorita
Roli favorita splnily Vojkovice, které porazily nováčka z Obříství. Jeho trenér Libor Tichota tentokrát nebyl spokojený ani s výkonem: „Dnes jsme předvedli v prvním poločase zatím nejhorší podzimní výkon. Začali jsme sice dobře a mohli dát i branku, ale to bylo pouze deset minut. V 11. jsme obdrželi první branku a domácí byli jasně lepší. Vytvářeli si šance a my často pouze zírali, jak kolem nás hráči Vojkovic rychle pobíhají. Někteří naši borci snad ani v prvním poločasu nenastoupili. Nehrát proti tak vyspělému soupeři v jedenácti se nemůže. Můžeme být rádi, že domácí nás potrestali v prvním poločasu už jen jednou. Po domluvě v poločasu se na hřiště vrátilo úplně jiné mužstvo. Konečně nás bylo jedenáct. Dokonce jsme domácí chvílemi přehrávali, ale ti naše akce zkušeně zastavovali a hrozili nebezpečnými protiútoky. Při některých jsme měli velké štěstí. Nakonec se nám povedlo po dobré kombinaci snížit a stejně jako minule se kluci hrnuli do útoku ve snaze vyrovnat. Těsně před koncem nás ale potrestal domácí střelec Juklíček a bylo rozhodnuto. Domácí vyhráli zcela zaslouženě, ale díky své střelecké neschopnosti a naší brance na 2:1 bylo utkání dramatické až do úplného závěru."

Okresní přebor - 5. kolo

Všestudy – Libiš B 0:0 (0:0), pen. 2:3
ŽK: Šerák, Ráz, Mündl (L.). Rozhodčí: Moško. Diváci: 60.
Všestudy: Lorenc – Samek, Koudelka, Pech – Růně, Frič (74. Relovský), Janíček, Loškoski, Švancara – Pokorný, Baumruckr.
Libiš: Kratochvíl – Novák, Ryšlavý, Havel, Franz (69. Pilař), Pazdera, Šelemberk, Ploc (71. Hadrava), Šerák, Mráz, Žák.

Vysoká – Kralupy 1901 8:2 (1:1)
Branky: 31., 48., 59. a 71. Rolenc, 55. a 63. Holub, 62. Trutnovský, 74. Štolba – 7. Růžička, 84. Řenč (pen.). ŽK: Štolba, Trutnovský, Rolenc, Volf, Vála – Hrachovec, Polák, Pešek. Rozhodčí: Stibůrek. Diváci: 50.
Vysoká: Hamáček (74. Borovička) – Štolba, Skopka, Volf, Finkous – Holub (65. Douděra), Veselý, Vála – Fidrant (55. Vodička), Trutnovský, Rolenc.
Kralupy: Šour – Hrachovec, Řenč, Pešek, Vokoun – Kefurt, Polák (63. Topor), Matějček – Pexa (72. Kinter), Růžička.

Velký Borek – Mšeno 2:2 (1:2), pen. 4:5
Branky: 42. Kováč, 53. Lamač – 10. Valenta, 25. Guttenberg. ŽK: Doležal, Kubina, Kováč, T. Krajník – Kolumpek. Rozhodčí: Princ. Diváci: 60.
Borek: Procházka – Kubišta, Pavlík (33. Šejnoha), Doležal, Ryba, Kubina, Mihalík, Kováč, lamač, L. Krajník, T. Krajník (90. Kočí).
Mšeno: Hnízdil – D. Kolumpek, Vaněk, Guttenberg st., Tyle (63. Chmelík) – O. Kolumpek (72. Demen), R. Kolumpek, Šledr, Valenta – Guttenberg ml., Závěšický.

Hořín – Veltrusy 5:0 (1:0)
Branky: 20., 49. z PK a 65. Polanský, 69. Žídek, 75. Žemlička. Rozhodčí: Kotek. ČK: 49. Prantl (V). Diváci: 60.
Hořín: Kaiser – Pastir, Holoubek, Landsman (63. Maceška), Kettner – Kopáč, Cífka, Žemlička (84. Liška), Loužecký (70. Olšák) – Žídek, Polanský (79. Finkous).
Veltrusy: Nádeník – Prantl, Balzer, Poustka, Mareš, Soudský, Hofman, Packa, Firoň, Melišík, Garbier.

D. Beřkovice – H. Počaply 2:1 (0:0)
Branky: 78. Kadlec, 86. Trubička – 64. Vrňák. Rozhodčí: R. Vážan. ČK: 88. Grohman (H. P.). ŽK: Chabada, Brůža, Kadlec, Fibich – Slezák, Žídek, Šuta, Grohman.
Beřkovice: Štěpánek – Chabada, Abrahám, Mucek (80. Patera) – J. Kaňka, R. Kaňka, Brůža, Dvořák, Kadlec, Fibich – Trubička.
Počaply: Šmejkal – Sukup, Lédl, Slezák – Fikart (18. Bánovčin), Vrňák, Šuta, Grohman, Hanuš – P. Dohnal, Žídek.

Tišice – Pšovka B 5:3 (3:0)
Branky: 5. Prejzek, 25. Toman, 31. Vostřel, 70. Dokoupil, 76. Brzoň – 55. Růžička, 64. Bárta, 83. Dvorný. Rozhodčí: Hampl. ŽK: Pochman – Šesták, Dvorný. Diváci: 61
Tišice: Karda – Driml, Brodský, Brzoň, Hadraba (53. Kasal) – Vostřel, Dokoupil (83. Pochman), Lauda, Novák – Toman (58. Karlík), Prejzek (88. Štráchal).
Pšovka: Netolický – Šesták, Martinec (78. Král), Dvorný, Vlasák – Sankot (30. Kettner), Růžička, Bárta, Hyka (46. Šmejkal) – Šuba, Krejčík.

Vojkovice – Obříství 3:1 (2:0)
Branky: 12. a 86. Juklíček, 29. Veselý – 66. Hovorka. Rozhodčí: Pixa. ŽK: Plicka, Juklíček – Král, Beran, Černý.
Vojkovice: Heimrath – Mára, Král, Stuchlý, Prachař, Pražák, Plicka (71. Novák), Veselý (76. Nečaský), Juklíček, Kaprál (87. Šaroch), Šerhant (90. Linhart).
Obříství: Král – Veltruský (60. Šiler), Vrábel, Hašourek, Beran, Chvátal, Tichota (87. Černý) – Sus (78. Svatoň), Bauer, Herynk – Hovorka.

Vehlovice – Dolany 3:3 (3:3), pen. 2:3
Branky: 2. Chorvát, 42. vlastní (Hulínský), 44. Feigl – 16. a 26. Špička, 28. Holeček. Rozhodčí: Slavkovský. ŽK: Špička. Diváci: 40
Vehlovice: Marek – Najman, Feigl, Mašek, Novák (38. Vihan) – P. Procházka, J. Procházka, Přáda )89. Svoboda) – Chorvát, Benda (69. Brejša).
Dolany: Handl – Svoboda, Semerád, Hulínský – Holeček, Morávek, Lejsek, Vondra, Tlustý, Špička – Kopecký.

LUBOŠ KURZWEIL, BARBORA WALTEROVÁ

Autor: Redakce

8.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 000 Kč Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - smlouva na 1 rok s možností prodloužení, Kontakt: životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Odborné učiliště kanina, 277 35 Mšeno u Mělníka. Informace: Andrea Šimečková, +420 732 404 554. Věda a výzkum - Věda a výzkum Chemičtí technici, chemici 19 400 Kč Technici dispečeři chemické výroby a pracovníci v příbuzných oborech Mistři výroby. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 19400 kč, mzda max. 31000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - výroba keramických a smaltéřských frit: vstupní, mezioperační a výstupní kontrola výrobků a surovin, mistr do výroby frit a glazur, 11 hodinová pracovní doba dle rozpisu směn a vede dělníky ve výrobě na své směně, - možnost pracovního poměru na dobu neurčitou , Nabízíme: stravování ve firmě s příspěvkem, 5 týdnů placené dovolené , Kontakt: telefonicky 7:00-15:00, životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Mefrit, spol. s r.o., Českolipská, č.p. 798, 276 01 Mělník 1. Informace: Blanka Řízková, +420 315 633 303;721 572 882. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč Ostatní uklízeči a pomocníci Pracovník/pracovnice úklidu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt: životopisy zasílejte e-mailem,. Pracoviště: Zabar spol. s r.o., Hakenova, č.p. 725, 278 01 Kralupy nad Vltavou 1. Informace: Tomáš Blahoš, +420 737 009 777. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 150 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidiči. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 150 kč, mzda max. 170 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: řidičský průkaz sk. C,E; profesní průkaz, karta do tachografu, Kontakt: telefonicky kdykoliv 602 428 476. Pracoviště: František homolka, Rumburská, č.p. 80, 277 21 Liběchov. Informace: František Homolka, +420 602 428 476.

FOTBALISTÉ PŠOVKY dopadli v Úvalech o něco málo lépe než před dvěma týdny v Rejšicích. Na nějaké vyskakování ale čtvrtý bod v sezoně zrovna není.

Náhradník zachránil Pšovce alespoň bod, Záryby a Dynamo venku za čtyři

Fotbalisté Kel (v modrém) ve 4. kole okresního přeboru prohráli s Všestudy 1:3.
16

Tišice zase u dna. I o třídu níž

Dojatý Šístek slavil s basketbalisty postup na MS

Nymburk - U českého basketbalu se motá Vratislav Šístek už téměř šedesát roků. Zažil jako hráči i funkcionář velké věci, hlavně v Nymburku a dodnes vzpomíná nejvíc na jeho první mistrovský titul. Teď se mu vyrovnal postup české reprezentace na mistrovství světa po 37 letech. Vratislav byl navíc jako kustod národního týmu přímo v ohnisku události a výhru v Bosně a Hercegovině přiblížil Deníku zblízka.