Obě vesnice od sebe dělí necelých šest kilometrů a stejně těsné to bylo i na hřišti. Po vypjatém a dramatickém souboji musely rozhodnout až pokutové kopy, domácí Beřkovice nakonec vybojovaly dva body za výhru 4:3. A to měly výrazně namále – vyrovnávací trefu totiž vstřelily ve třetí minutě nastavení!

Do utkání vstoupil daleko lépe Hořín, který už ve dvanácté minutě vedl 1:0. Vůbec prvním úspěšným střelcem okresního přeboru sezony 2017/2018 byl Richard Polanský. Branku dal skutečně parádní, obhodil si obránce a povedenou střelou za záda bezradného Staňka otevřel skóre.

Za tři minuty se ke slovu dostaly i Beřkovice. Hostující obranu vystrašil dělovkou Jaroslav Kmoch, střela jen těsně minula tři tyče. Následující slibný útok Hořína musel hasit perfektním zákrokem Staněk.

Od prvních minut se hrál velmi ofenzivní fotbal, v prvním mistrovském utkání nebyla nouze ani o tvrdé zákroky na hraně pravidel. Vše se ale obešlo bez větších šarvátek.

Domácí se dočkali vyrovnání ještě během první půle, po rohovém kopu se ve vápně nejlépe zorientoval mladý Jan Těmín a tělem dotlačil míč do sítě. Těsně před přestávkou vrátil Hořínu vedení Štěpán Žemlička, který využil bleskového přechodu do útoku a zkušeně vrátil své mužstvo znovu do jednogólové výhody.

VÍTR V ŠATNĚ

„Vůbec jsem nečekal, že to bude takhle vyhrocené, spíše jsem si říkal, že to bude v klidu, když jde o první zápas. Vůbec nám ale nefungovala obrana, ta prostě nešlape. O přestávce jsem na kluky trochu víc zařval, hráli jsme hodně pasivně,“ zhodnotil první poločas Petr Štěpánek, vedoucí Beřkovic.

Ostrá slova, která byla slyšet z šatny po celém areálu, si hráči Beřkovic vzali k srdci. Druhému poločasu totiž kralovali. A mohli vyhrát klidně 5:2. Nejprve měl vyrovnání na noze Jan Těmín, beřkovickému borci střela ke smůle domácích příznivců nevyšla. Stejný hráč měl obrovskou šanci o několik chvil později, míč po úderu hlavou těsně minul levou tyč branky.

Pak už ale přišlo zasloužené vyrovnání, remízové skóre zařídil přesnou střelou Jaroslav Kmoch. Skóre 2:2 však nevydrželo ani šest minut, Beřkovice na moment poznaly, jak fotbal umí být krutý. Třetí gól totiž vstřelil Hořín. Lehoučká střela ze standardní situace k překvapení všech zapadla po lehké teči domácího Březiny přesně k tyči.Sokol se nadechl k závěrečnému náporu, vedoucí gól mužstvo nezlomil. Naopak – zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali ve třetí minutě nastavení, utkání poslal do penalt střídající Nikolenko. Ten využil zaváhání obrany Hořína a těsně před Landsmanem uklidil míč do sítě.

V pokutových kopech se lépe dařilo Beřkovicím. Závěr zápasu se na zklamaných hostech podepsal takovým způsobem, že nedali dvě penalty, hned tu první lapil Staněk. Dva body tak zůstaly na místě.

„Hodně mě mrzí poslední gól, tři body jsme měli na dosah. Ten jeden však bereme všemi deseti a s výkonem jsem spokojený. Co se týče náročnosti utkání, věděl jsem, že to bude vypjatý zápas. Beřkovice hrají agresivně a neumí se zkorigovat. Takový je ale okresní fotbal,“ popsal souboj ze svého pohledu Jiří Kaiser, kouč Hořína.

Nejgólovější utkání prvního kola přineslo nespočet pěkných fotbalových momentů, oba kluby se podílely na kvalitním zápase. A remízový výsledek po devadesáti minutách byl v celkovém součtu spravedlivý.

Dolní Beřkovice – Hořín 4:3 np. (1:2). Branky: 32. Těmín, 73. Kmoch, 93. Nikolenko – 12. Polanský, 45. Žemlička, 78. Březina vlastní. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Šulc – Horvát, Slavkovský. Diváci: 80.
D. Beřkovice: Staněk – Březina, Liška, Žižka, Kaňka, Těmín, Minář L., Fibich, Kmoch, Minář M., Patera.
Hořín: Landsman T. – Pastir, Rulec, Holoubek, Loužecký, Vermach, Aubrecht, Landsman P., Žemlička, Finkous, Polanský.