„Pokračovali jsme v tom, co předvádíme celé jaro. To znamená celkem pohledný fotbal s řadou vyložených šancí a nakonec o gól prohrajeme. Na šance se fotbal nehraje,“ připomněl trenér Slovanu Milan Doležal.

Plný bodový zisk si podle očekávání připsalo kompletní vedoucí kvarteto. Mšeno ale mělo po slabé hře s kralupskou Čechií namále. Hosté byli domácím vyrovnaným soupeřem. Mšenu příliš nepomohlo ani vyloučení hostujícího Gricha. Vysvobození pro domácí přinesla až 87. minuta. Janouchova střela se odrazila od břevna na brankovou čáru a sudí Pos odpískal gól. Těžko ale někdo může s jistotou odpřísáhnout, zda míč skutečně překročil celým objemem brankovou čáru.

To Veltrusy odehrály s oslabenou Pšovkou velice dobré utkání a přesvědčivě zvítězily. „Domácí byli jednoznačně lepší. Také jsme si vytvořili dvě šance, ale na rozjeté domácí to bylo málo. Výborný byl v útoku zejména Lukáš Kopecký,“ ocenil sílu soupeře vedoucí Pšovky Petr Dušek.

V Dolních Beřkovicích se fotbal červenal. Rozhodčí Šuhaj poslal předčasně do kabin domácího Kaňku a hostující Sojku s Laudou. Sokolové nakonec dovedli utkání do vítězného konce.

Béčko nelahozevského Dynama se notně posílilo o hráče áčka a ve druhém poločase rozstřílelo soupeře z Vojkovic (6:3). Podle domácího trenéra Jiřího Kratochvíla hosté drželi krok až do stavu 3:3. Porážka pro ně znamená pád až na samé dno tabulky.

Další mužstvo ze spodku, PTZ Nelahozeves, nestačilo ve Klích a porážka 4:0 je pro hosty ještě přijatelná. Už po třinácti minutách vedli domácí třígólovým rozdílem. „Měli jsme impozantní začátek, v první minutě jsme vedli a ve třinácté to bylo už 3:0. Kromě několika dalších šancí jsme nastřelili břevno a dvakrát tyč. Hosté zahrozili pouze za stavu 1:0, kdy z vyložené šance nastřelili také tyč,“ charakterizoval utkání domácí sekretář Jiří Hulička.

Doma se naopak nedařilo Lobkovickým, kteří nejtěsnějším rozdílem podlehli rezervě Libiše. „V první půli jsme si vytvořili dvě šance. Rozhodčí nám upřel gól, kdy údajně neviděl míč za čarou a čekal na pokyn pomezního. Hosté rozhodli o vítězství deset minut před koncem po nechytatelné střele Havla. V závěru jsme měli šance na srovnání, hosté dvakrát vykopávali míč z brankové čáry, ale gól jsme nedali,“ popsal vývoj utkání domácí sekretář František Koliandr. Podle hostujícího sekretáře Vladimíra Vraného rozhodl vyrovnaný zápas větší důraz v pokutovém území a bezchybný výkon brankáře hostí Kaula.

Atletico okresní přebor – 20. kolo

Lobkovice – Libiš B 0:1 (0:0)
Branka:
80. P. Havel. Rozhodčí: Börner. Lobkovice: Heinrich – Švejda, Chroust, Kurel(35. Horčík, 80. Uher), Drobík, Mrázek, Hykl, Frankl, Malý, Šmajda, Weishaupl (70. Dušek). Libiš B: Kaul – Malík, Máj, Pilař, Ryšlavý – Žák (Pazdera Martin), Eisner, Mráz, Šerák – Urbanec (Havel P.), Wala (Demeter).
H. Beřkovice – Čečelice 2:3 (0:2)
Plicka, Čížek – Kábrt 2 (1 z PK), Resl. Rozhodčí: Eder. ŽK: 3:1. H. Beřkovice: Kysela – Plzák, Herenčár, Brůža ml. (46. Plicka), J. Polák st., Jindřich, Nový, L. Polák, Dvořák, Čížek (70. J. Polák ml.), Husar.
Kly – PTZ Nelahozeves 4:0 (3:0)
2., 13. a 79. Vondrák, 10. Joachymstál. Rozhodčí: Pěkný. ŽK: 0:3. Kly: Brož – Matucha, Hříbal, Lajn, Hulička, Zelenka, Vondrák, Březina, Joachymstál, Veselý, Morávek (Bursa). PTZ: Špaček – Uher, Hénig, P. Šimáček, Šnýdr, Bednárik, Nohejl, Kejmar, Dobiáš, Fridrich, Mazanec.
Mšeno – Č. Kralupy 2:1 (1:0)
20. Guttenberg, 87. Janouch – 56. Bulva. Rozhodčí: Pos. ŽK: 1:1. ČK: Grich (Čechie). Mšeno: Hnízdil – Vaněk, Hlavnička, Kříž (65. Grát), Brunclík – Tříška, D. Kolumpek, Dvorný, Janouch – Šledr, Guttenberg. Č. Kralupy: Hubička – Trojan, Všolák, Koukolík, Mára – Hanousek, Grich, Sluka, Seifert – Bulva, Šolle (70. Kovář).
Dyn. Nelahozeves B – Vojkovice 6:3 (2:1)
1. a 64. Pekárek, 32. a 53. Dubský, 82. Bondarev, 85. Pešta – 36. Portašík, 50. Plicka, 55. Simonics. Rozhodčí: Hampl. ŽK: 0:4. Dynamo B: Kratochvíl – Schoř, Špaček, Dubský ml., Bárta – Vágner, Pešta, Bondarev (83. Horvát), Flídr – Pekárek, Šíma. Vojkovice: Čuba – Homolka, Linhart (79. Šlampa), V. Král, Hampejs (36. Novák), P. Král, Plicka (53. Rubáš), Portašík, Kuchta, Simonics, Lipš.
D. Beřkovice – Byšice 3:1 (2:1)
Patera 2, Mir. Hrdý st. – Lauda. Rozhodčí: Šuhaj. ŽK: 2:4. ČK: Kaňka – Sojka, Lauda. D. Beřkovice: Vašíček – Kucej, Novák, Kaňka st., Chramosta – Štěpánek, Princ (70. Šuta ml.), Vejmelka, Kaňka ml. – Patera, Zeman (20. Hrdý ml., 80. Hrdý st.).
Veltrusy – Pšovka B 4:0 (2:0)
L. Kopecký 2, Štofl, Moravec. ŽK: 1:1. Pšovka: Čech – Vejdělek – Vrábel, Kettner, Martinec (25. Buzalka) – Matoušek, Antoš, Král, Vernek – L. Krejčík, Urban.