V předposledním kole se v Nelahozevsi utká rezerva Dynama v přímém souboji s Horními Beřkovicemi (na podzim 0:1).

Dynamo o víkendu překvapivě ztrácelo. V domácím prostředí pouze remizovalo s mužstvem průměrných Chvatěrub a dovolilo největšímu rivalu v boji o postup, aby se bodově dotáhl.

Hornobeřkovický Slovan opět potvrdil, že jeho utkání jsou jako den a noc. Po kolapsu v Cítově dokázali svěřenci trenéra Doležala rozdrtit Novou Ves, pak prohráli ve Chvatěrubech, aby v sobotu nastříleli do sítě Všestud devět gólů.

„Sám nevím, proč tomu tak je. Ve Chvatěrubech jsme prohráli zaslouženě, domácí měli větší vůli po vítězství. V Cítově nám chyběli tři hráči, navíc se k nám obrátilo zády i štěstí, ale vyhrát jsme měli. O postupu asi rozhodne až utkání v Nelahozevsi. S tím, že domácí nastoupí s některými hráči z kádru áčka, počítáme. Popereme se o vítězství a postup. Když to nevyjde letos, bude se snažit příští rok, je to jenom hra,“ vyjádřil se kormidelník Slovanu Milan Doležal.

V souboji třetího se čtvrtým Jeviněves dobrým výkonem ze zajištěné obrany trestala chyby v obraně Nové Vsi (3:1). „Kvalitnímu duelu nemalou měrou přispěl svým dobrým výkonem rozhodčí Šuhaj,“ podotkl trenér vítězů Karel Zeman.

Boj o záchranu se už soustředí také jen na dvojici mužstev. Předposlední rezerva PTZ podlehla jasně v Zálezlicích (4:0). Poslední Všestudy zase dostaly devítigólový příděl v Horních Beřkovicích.

Větší šance na záchranu drží v rukou nelahozeveské PTZ. Všestudy mají o tři body méně a čeká je už pouze domácí utkání s béčkem Dynama a závěrečné na hřišti třetí Jeviněvsi. Utkání se Sazenou v posledním kole si už hráči Všestud předehráli (2:3).

Jaromír Hejna