Úvod vyšel lépe domácím, když Trojan protlačil míč po rohu do sítě. Při největší šanci hostů v podání Borkovce oddálilo vyrovnání břevno. Hostům se tak podařilo srovnat ihned po přestávce hlavou Šilhavého po rohu. Domácí ale o chvíli později kontrovali z brejku Pochmanem.

Vedení tentokrát Sokolu vydrželo pouze sedm minut. To krásně zacílil z trestného kopu Borkovec. Zatímco hosté tím svůj gólový kredit vyčerpali, Libiš ne. Misku vah na domácí stranu strhnul v 66. minutě tečovanou střelou Máj. Přestože měla Vlašim v závěru tlak, vypracovala si příležitosti hlavně po standardních situacích, výborného Šídla už v brance Libiše nepřekonala.

„Soupeř si suverénně přijel pro tři body. Naše vítězství je ale podle mě zasloužené. Hra se přelévala z jedné strany na druhou s minimem faulů. Oba týmy hrály dobře a zápas se musel líbit. Dostali jsme se do vedení, čímž jsme soupeře trochu zaskočili. I když ten pak vyrovnal a myslel, že je na koni, tak my jsme nadále hráli svou hru a ze zajištěné obrany vyráželi do rychlých protiútoků,“ shrnul vydařenou tečku za sezonou trenér Libiše Václav Havel.

„I přestože jsme prohráli, musím kluky pochválit za bojovný výkon. Bohužel stále děláme stejné chyby při standardních situacích, ze kterých inkasujeme,“ byl po zápase smutný trenér Vlašimi B Karel Vesecký.

Libiš – Graffin Vlašim B 3:2 (1:0)
Branky:
15. Trojan, 55. Pochman, 66. Máj - 50. Šilhavý, 62. Borkovec. Rozhodčí: Glogar. Bez karet. Diváci: 100. Libiš: Šídlo - Werner, Trojan, Bohdal, Hubáček - Máj, Kucler, Pochman, Slezák - Pospíšil, Mansfeld.

(lk, šim)