Soupeř bojuje o záchranu a na jeho hře to bylo znát hodně. Hosté hlavně ze začátku nenašli recept na dobře hrající Neratovice, do hry se Hostouň dostala až po nějakých dvaceti minutách. Jenže hráči FK z tlaku gól nevytěžili.

„Znovu se potvrdilo, že koncovka je na jaře jeden z našich velkých problémů. Hostouň pro nás byla jeden z nejslabších soupeřů, který tu letos hrál,“ shodlo se vedení Neratovic po zápase.

O třech bodech pro klub z Kladenska nakonec rozhodla jediná trefa, pod kterou se nechtěně podepsal brankář Dědek. Tomu propadl v první půli centr mezi rukama před brankovou čáru a hostující Ondřej Burant následně levačkou uklidil míč do branky.

„Propadlo to ke mně a z boku jsem to tam jenom doklepl. Jejich gólman byl ale velmi dobrý. Nohama uměl lépe, než někteří ligoví fotbalisté,“ vysekl Dědkovi poklonu jediný střelec zápasu.

Druhý poločas probíhal nadále pod nadvládou Neratovic. Gólu se ale sto padesát diváků už nedočkalo. A to ani po zákroku ve vápně na Josefa Kozáka. Domácí se dožadovali pokutového kopu, rozhodčí Lubomír Řeháček nechal hru pokračovat.

V závěru utkání Hostouň fyzicky odpadla, ale nejtěsnější rozdíl udržela a připravila tak Neratovicím studenou sprchu. Mančaft podržel především gólman Filip Pettík.

„Soupeře jsme po přestávce přimáčkli na jeho polovinu, ale prostě to tam nepadlo. Byli jsme aktivnějším celkem, na to se však bez gólů nehraje,“ litovali trenéři Neratovic.

FK po ztrátě tří bodů okupuje sedmou příčku tabulky. Za týden se utká s devátým Novým Borem. Další dvě kola budou pro Neratovice ale mnohem těžší. Po Novém Boru totiž jede Staňkův výběr do Kladna a sezonu zakončí v Českém Brodě.

Neratovice - Hostouň 0:1 (0:1)
Branka: 41. Burant. ŽK: 3:3. Rozhodčí: Řeháček - Pekař, Navrátilová. Diváci: 150.
Neratovice: Dědek - Pajkrt, Šulc, Regner (24. Tláskal), Chlumecký - Ďurinda, Rejman, Mihalík (63. Moravec), Barták - Krejza (72. Chládek), Kozák.