Svěřenci trenéra Tomáše Staňka po fantastickém startu neprožívají zrovna dobré chvíle, FK padl už třikrát v řadě. I tak se ale Neratovice drží na druhém místě tabulky a na lídra z Velvar ztrácí pouhý bod.

Proti Hostouni ale mužstvo čeká velmi náročná šichta. Domácí Sokol se na podzim zatím prezentuje ve velmi dobrém světle, okupuje pátou příčku a před sezonou se vedení klubu netajilo ambicemi postoupit. Přesto je ale tým momentálně z formy, poslední dvě kola nezískal ani bod a tak půjde o souboj dvou mančaftů, které si teď s pozitivními výsledky rozhodně netykají.Největší hrozbou je v kádru neratovického soupeře hned trio střelců – Novák, Gajecký a Šilhan dali dohromady už jedenáct branek. Celkem solidní defenzivu Hostouně (třináct obdržených gólů) zase drží mladí brankáři Filip Pettík a Václav Kudrna, kteří se v brankovišti střídají pravidelně.

„Nastoupí proti sobě týmy, které se prezentuj úplně odlišnými taktikami, silný útok bude čelit silné obraně. Víme moc dobře, že pokud Neratovice přehrajeme, tak v tabulce půjdeme před ně a dostaneme se mezi nejlepší týmy soutěže,“ tvrdí odvážně vedení Hostouně.

„Čeká nás klub, který rozhodně pomýšlí na postup do ČFL. Také se budeme muset vypořádat nejen s menším hřištěm, ale i s vysokými protihráči, takže bude zapotřebí, abychom byli důrazní. Víme moc dobře, že se nám v posledních kolech úplně nevedlo, ale podobně na tom byl i soupeř a já věřím, že se dočkáme výhry po dobrém výkonu,“ říká před utkání Vladimír Kaňka, předseda Neratovic.

Dočkají se Neratovice potřebné výhry a návratu na vítěznou vlnu? Jasno bude v neděli odpoledne.

Vzájemné zápasy Neratovic a Hostouně:
Hostouň – Neratovice 2:3 (2016/2017)
Neratovice – Hostouň 0:1 (2016/2017)