Ruch stavebních strojů, který tvořil kulisu některých domácích zápasů v podzimní části, stál za to. Neratovice se nyní mohou chlubit hřištěm s nejmodernějším umělým povrchem. Podle předsedy domácího klubu Vladimíra Kaňky nyní splňuje parametry pro zápasy žákovských, dorosteneckých lig a také třetí ligy dospělých.

„Realizační firma zvládla rekonstrukci na výbornou. Už se všichni těšíme, až budou moci fotbalisté i diváci vidět více než dva roky usilovné práce naživo,“ uvedl Kaňka k realizaci projektu. Ten spolykal bezmála deset milionů korun. Zhruba sedmdesát procent nákladů pokryla dotace od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, částkou 2.250 tisíc korun přispělo město Neratovice a 750 tisíci Tělovýchovná jednota Neratovice, která je majitelem areálu.

JAKO MAGNET. Fotbalový míč a střílení gólů přitahuje Martina Veselého i poté, co černý dres mělnického FC vyměnil za ten mšenský.
Sezona asi skončila, obává se nejlepší střelec přerušeného přeboru

Podle původního záměru měla plac otevřít mládežnická utkání domácích celků s vrstevníky z partnerské Slavie Praha. Příslovečné přestřihnutí pásky ale muselo vedení klubu kvůli pandemii koronaviru odložit na neurčito. S novou umělkou se pochlubilo alespoň prostřednictvím fotek na sociální síti.

Stavba, jejíž součástí bylo také odstranění valu mezi hlavní travnatou plochou a umělkou, byla prvním bodem plánované celkové proměny areálu stadionu. Od začátku příštího roku chce vedení klubu začít pracovat na finálním projektu už dříve představené kompletní přestavby hlavní tribuny.

Zázemí vybudované v šedesátých letech minulého století už nevyhovuje po technické stránce, ani současným potřebám sportovců. Nová budova by měla fotbalistům i atletům nabídnout dostatečný počet šaten. Divákům pak komfortnější krytá místa na sezení. Počítáno je s restaurací a také tělocvičnou. Odhadované náklady činí v tomto případě osmdesát milionů korun.

Fotbalisté Byšic společně darovali krev.
Chvályhodný skutek. Fotbalisté Byšic společně darovali krev