Do prvního poločasu hosté nastoupili v devíti a po odstoupení dalších dvou zápas končili dokonce jen se sedmi hráči. Domácí si tak ze zápasu mohli udělat trénink zaměřený především na zakončení. První poločas skončil 7:1.

„A to jsme ještě zahodili spoustu dalších šancí a dva góly padly po odpískaném ofsajdu. Každopádně klobouk dolů před sportovním chováním soupeře, že byl vůbec ochoten dohrát a nevzdát,“ uvedl za domácí Martin Eder.

Také některá další utkání 18. kola byla na branky bohatá. Ve Velkém Borku se jako první trefili hosté z Horních Počapel, kteří do soutěže po kontumační výhře nad Záryby zasáhli po dvou týdnech. Domácí ale během chvíle šťastným gólem srovnali a před koncem vyrovnaného poločasu se trefili ještě jednou. Ve druhé části Slávistům padalo do brány, na co sáhli. S narůstajícím výsledkem byli hosté nepřesnější a odevzdanější. Hned tři z celkových osmi gólů vstřelil Tomáš Krajník.

Všetatští měli před duelem v Mlékojedech starosti se sestavou a dokonce zvažovali, zda k nedělnímu utkání vůbec nastoupit. Nakonec dorazili a výkonem v prvním poločase zaskočili nejen sami sebe, ale především domácí. Ti se sice ujali brzy vedení z penalty, ale lehkovážným bráněním darovali hostům poločasové vedení 2:1. Po změně stran ale hosté zcela odpadli. Hra na jednu branku přinesla domácím tři góly, takže jim až tolik nevadilo, že poslední slovo měl hostující František Lauda (4:3).

Bez jarní porážky pokračuje vedoucí trio FC Mělník, Liběchov a Velký Borek a překvapivě i Tišice B. Ty naposledy potvrdily nárůst formy v Zárybech (0:2), kde v neděli alespoň částečně pomstily sobotní porážku A-týmu, a v tabulce už vystoupaly na jedenáctou příčku. Příští kolo tak slibuje nejen v podobě utkání mezi rezervou Tišic a Velkým Borkem zajímavou podívanou.