O tom, co se momentálně děje v táboře fotbalistů Nové Vsi, řekl více jejich předseda Milan Vancl, který je zároveň i trenérem aktuálně předposledního týmu okresního přeboru.

Co bylo důvodem toho, že jste se v neděli nesešli?
Jednoznačně velká marodka. Najednou se na ní ocitlo šest lidí, z toho dva jsou dlouhodobější. Další dva byli v práci. Brejša s Haškem odjeli během podzimu na zahraniční stáž. K tomu si Shchetinin minule nechal dát červenou kartu a bylo to. Prostě máme personální problémy.

Ty jsou u vás asi o to horší, že není kam sáhnout, když nemáte béčko ani dorost, že?
Právě, že nemáme. Nejhorší je, že jde o samá vleklá svalová zranění – třísla, zadní svaly. Kluk tam vleze a za pět minut nemůže.

Existuje pro vás nějaké řešení, když už jsou uzavřené i přestupy?
Právě, že není kam sáhnout. Sami nevíme, jak z toho a co s tím. Každopádně musíme soutěž dohrát a uvidíme.

Takže počítáte, že se na nejbližší zápas doma s Dolními Beřkovicemi dáte dohromady?
Doufám, že ano. I když člověk nikdy neví. Ale budeme se snažit to dát nějak dohromady.

Jak celkově hodnotíte vaše podzimní účinkování?
Kdyby nebylo těch zranění, tak by to ještě tak nějak šlo, i když výsledky nejsou až takové. Často vedeme, jako třeba naposledy doma s Byškovicemi, ale nedokážeme to udržet. Na tomto utkání jsem zrovna nebyl, ale co mi říkali kluci, tak jsme klidně mohli dát i gól na 3:1, ale nedali a nakonec jich dostali pět. Prostě nemáme druhé poločasy.

To bude zřejmě souviset i s tím, že toho zřejmě příliš nenatrénujete, že?
Netrénujeme prakticky vůbec. Začalo se, ale chodí pár lidí. Když jich přijde šest, tak je to hodně. Někteří kluci jsou šichťáci, jiní ani nechtějí. V pěti šesti se to nedá. Na to pak všechno navazuje a souvisí s tím i ta zranění. My jako výbor se snažíme, co se dá, ale hráči bohužel nejsou.