Důvodem přesunu už jednou odloženého utkání bylo opět hřiště připomínající více koupaliště. Třetí pokus dostanou oba celky příští středu.

„Tentokrát se opravdu hrát nedalo. Byla tam asi tak desetkrát větší louže než minule,“ popsal stav hrací plochy trenér hostí Jiří Kafka.

„Stali jsme se účastníky zřejmě celosvětové rarity, že k jednomu utkání pojedeme potřetí a po předchozích zkušenostech si nejsem jistý, jestli se to bude hrát. Zápas případně odehrajeme v září, jako čtvrté kolo nového ročníku,“ zavtipkoval naoko trenér.

Naštvání, které v jeho týmu převládalo, tím ovšem nezakryl. „Řada hráčů si vzala volno z práce, někteří dokonce neplacené, tak to by asi naštvalo každého,“ dodal.

Šlo podle trenéra zbytečné cestě předejít? „Nevím, mělo se hrát už poprvé, ale domácí nechtěli. Podruhé to měl řešit a rozhodnout někdo ze svazu.“

Domácí funkcionáři již těsně po poledni žádali členy svazu, aby se zápas odložil, ale ti nechali rozhodnutí na rozhodčích. Jejich verdikt zněl jasně: hřiště je pro hru nezpůsobilé.

„Kdo to viděl, tak musel uznat, že se opravdu hrát nedalo. Kdyby se hrálo, bylo by to proti zdravému rozumu,“ uvedl kouč Polep Jaroslav Bejlek.

Oba tábory se dohodly na dalším termínu. Hrát by se mělo příští středu od 18 hodin.

(lk, vol)