V horkém počasí měl člověk pocit, že je na zápase národního týmu. Pořadatelé totiž pojali akci velmi profesionálně. Nechyběla státní hymna, ani čestný výkop. Ten obstarala hokejová reportérka Darina Vymětalíková, místní rodačka. O poločasové přestávce zpestřily program domácí roztleskávačky, na konci tombola.

A samotný zápas? „Celé se to konalo za jediným účelem – aby se hráči ze svých okresů vzájemně poznávali a věděli o sobě. Aby se k sobě chovali s určitým respektem a drželi spolu za jeden okres,“ řekl o akci Jiří Kabyl, předseda svazu z Mělníka.

Na hřišti se tak proháněl například Jiří Guttenberg mladší, fotbalista ze Mšena. Ten si mohl vyzkoušet spolupráci s Pavlem Herynkem z Obříství nebo s Jakubem Žemličkou z mělnické Pšovky. Branku Mělníka hájil Pavel Heimrath, gólman z domácích Vojkovic. Z jednoho okresního týmu ale mohli být maximálně dva hráči.

Do utkání vstoupil lépe pod nadvládou tří krásných sudí výběr z Prahy. Ten opanoval první poločas naprosto s přehledem, hosté se dostali do vedení 4:0.

Hrálo se sice v rámci fair play, ale nouze o tvrdé souboje nebyla. Přesto provázela celou akci přátelská atmosféra, podpořená vzájemným popichováním ze strany hráčů i fanoušků.

Zaplněný areál ve Vojkovicích ale nakonec viděl vyrovnanou bitvu, Mělnicko vstalo z mrtvých a vyrovnalo na 4:4!

Nerozhodný stav vydržel až do konce základní hrací doby. A to i přesto, že domácí sahali po vedení, hrozili hlavně ze standardních situací.

Po remíze to zprvu vypadalo na pokutové kopy. Obě mužstva se ale nakonec dohodla na definitivním ukončení za nerozhodného stavu. „Oni by byli smutní, kdyby se šlo do penalt,“ vykřikl jeden hráč z výběru Prahy-východ.

Celá akce byla natolik úspěšná, že se oba výběry ihned začaly domlouvat na odvetě. Ani v té jistě nebude nouze o pěkný fotbal.