Domácí tým vstoupil do utkání s odhodláním potrápit favorita a případně získat tolik potřebné body k záchraně. Vydrželo ovšem pouhých osm minut. Po rohu Šmidrkala nechali obránci hlavičkovat stopera Ondráka, který otevřel účet utkání.

Ovčárští zcela ovládli hru, jenže zahazovali jednu šanci za druhou. V 16. minutě netrefil Hyka hlavou prázdnou branku. O deset minut později to byl zase Maršner, který nevyzrál na brankáře Pokorného. Ten ještě vychytal Hyku a Šmidrkala. Pokusy Ondráka, Hašlera a Viskupa nenašly cíl.

Domácí pod vedením trenéra Pavla Doležala (předseda legislativní rady FAČR) se trápili a na branku Straky vystřelili jen jednou. Nebýt selhání ovčárských střelů, mohlo být o utkání rozhodnuto již v první půli.

Druhý poločas zahájili domácí náporem, který vyústil vyrovnávací brankou. Kapitán domácích využil nedůsledné obrany hostů a pohotovou střelou překonal Straku – 1:1. Domácí vycítili šanci a vrhli se bezhlavě do útoku. Nadšení jim ale vydrželo sotva pět minut.

Po zaváhání obránců se k míči dostal Hyka a tečovanou střelou získal zpět Ovčárům vedení. Zbývající část utkání již byla v režii hostujícího mužstva. Svému jarnímu střeleckému trápení dal vale Hyka, který z otočky uklidil míč k levé tyči bezmocného Pokorného, a Ovčáry šly do dvoubrankového vedení.

Neuplynula ani minuta a Pokorný musel opět lovit. To se parádně trefil Maršner po přihrávce Pechara. Tříbrankové vedení hosty uklidnilo a domácí zcela rezignovali. V 66. minutě přišla nejkrásnější branka utkání. Po kombinaci na jeden dotek přihrál Maršner před branku na nabíhajícího Hašlera, který parádní střelou k tyči zvýšil na 5:1. Další pohromě zabránil brankář Pokorný, který dvakrát po sobě zázračně vychytal střelu a hlavičku Voljanského a v závěru utkání i střelu Šmidrkala.

FC Jílové – Ovčáry –1:5 (0:1)
Branky: 54. a 60. Hyka, 8. Ondrák, 61. Maršner, 66. Hašler – 49. Topol. Rozhodčí: Šmejkal. ŽK: Studený (O.). Diváci: 100. Jílové: Pokorný – S. Nevrlý, D.Vostárek, Kos, Janošov – Buchar, Řípa, Čmelík, Topol – J. Machýček (31. Hanuš), Štědronský (74. Chalupa). Ovčáry: Straka – Pechar, Ondrák (71. Baloun), Studený, Viskup – Matějček (78. Dohnal), Šmidrkal, Mihalík, Maršner – Hašler, Hyka (62. Voljanskij).

DUŠAN KUDELA