Pšovka, po kontumaci výsledku ze Záryb na jaře nadále stoprocentní, doma splnila vítězstvím 3:1 nad Bousovem povinnost. Ale nic víc. V očích trenéra Grabmüllera byl zápas jen průměrný a výkon spíše nepřesvědčivý. Zatímco domácí měli problém s proměňováním šancí a v závěru poločasu a v úvodu druhého i přesností hry, hosté si stěžovali na řízení utkání ze strany rozhodčího, a to nejen po nařízené penaltě. Skórovat se jim ovšem podařilo pouze jednou z přímého kopu.

Kostelec v polabském derby odolával lídrovi déle než půlhodinu. Favorit ale nakonec utkání zásluhou dvou gólů svého nejlepšího kanonýra Kovaříka (19 gólů) zvládl. Domácí byli po většinu utkání důstojným soupeřem a za nepříznivého stavu se rovněž oni začali dostávat do šancí. Po gólovém lobu Pylypa zápas ještě zdramatizovali a nakonec nebyli daleko od vyrovnání. I hosté po utkání mluvili o tom, že jejich výkon mohl být lepší.

K překvapení došlo v Zárybech, kde ohrožený Kněžmost vydřel bod a při troše štěstí mohl mít tři. Domácí tentokrát nepodali očekávaný výkon. V prvním poločase dopřáli soupeři několik šancí, a ten jednu z nich z přímého kopu proměnil ve vedení. Domácí tlak ve druhém poločase přinesl pouze vyrovnání z kopačky Babováka, který tak korunoval svůj vůbec první jarní start.

V hlavní roli pokutové kopy
Jarní stíhací jízda Lužce, který v posledních třech utkáních získal celkem devět bodů, měla své pokračování v duelu s Bakovem. Gólové rozuzlení ve prospěch domácích přinesla 84. minuta, kdy bakovský Smetana zahrál míč ve vápně rukou a Hrdlík se z nařízené penalty nemýlil. Spekulace, zda se zákrok stal v pokutovém území či mimo něj, plní internetové diskuze fanoušků obou táborů. Spornou penaltou v závěru prohrála také Vysoká v Pěčicích zápas dvou týmů ze středu tabulky.

Okresní derby Byšic na mělnickém FC a Nelahozevsi v Řepíně byla svou úrovní sotva průměrné. Obě skončily remízou, která je v případě Řepína více než varující.

Sobotní duel na Podolí nepřinesl pro hrstku fanoušků nijak zvláštní podívanou. Důvodem snad mohl být fakt, že obě jedenáctky nastoupily v kombinovaném složení. Momentů, které by potěšily oko diváka, bylo za celé utkání opravdu jen poskrovnu. Do vedení mohly jít Byšice, ale Čermák v 18. minutě trefil bodlem jen tyč. Domácí kontrovali o šest minut později, kdy se v pokutovém území uvolnil Žaba a křížnou střelou pokořil Schneidera. Po přestávce Byšice zařadily vyšší rychlostní stupeň, na dlouhé minuty přišpendlily domácí, kterým viditelně ubývaly síly, k pokutovému území, ale jejich snaha stačila jen na vyrovnání.

Řepín penaltou pohrdl
Řepín potřeboval v souboji s Dynamem body k záchranným operacím jako sůl. Start však měli lepší hosté, když Došek napálil míč ještě před pokutovým územím jen do tyče. Řepín se viditelně pomaleji rozjížděl. Ve 24. minutě však dostal ideální možnost na změnu skóre. Po kontaktu Rady se Šmídem nařídil sudí Pospíšil penaltu. Lorenc však Horníkovu střelu k tyči bravurně zlikvidoval.

Hostující gólman se ostatně vytáhl těsně před přestávkou, když Salačovu střelu vytěsnil na tyč. Ve druhé půli začala narůstat nervozita, přibývalo více osobních soubojů. V 53. minutě ostřeji zajel do Černého hostující Emmer, který se po červené kartě bez žlutého varování poroučel ze hřiště. Ve zbytku zápasu se Dynamo, které se celé utkání nesrovnalo s výkonem sudích, soustředilo na udržení bezgólové remízy. Řepínská křeč už k vítězné brance nevedla.

Rozšířené zpravodajství čtěte v úterním tištěném vydání Mělnického deníku!

Záryby – Kněžmost 1:1 (0:1)Branky: Babovák – Beran. Rozhodčí: R. Hlavnička. Diváci: 83.
Záryby: Šulc – D. Vytlačil, Mikšovský, Soukup, Schütz ml. – Tesař (65. Babovák), Mareček, D. Krulich, Strýček (75. Kotek), Školák (85. Hallík) – T. Vytlačil.

Pšovka – D. Bousov 3:1 (1:0)Branky: Miřatský z PK, Mrvík, Chytil – Kubeček. Rozhodčí: Bartůšek. Diváci: 110.
Pšovka: Manžel – Drápal, Grabmüller, Šimandl, Žižka – Pokorný (65. Trnka), Chytil, M. Krejčík, Žák – Mrvík (60. Růžička), Miřatský (85. Dvorný).

Kostelec – Brandýs 1:2 (0:1)Branky: Pylyp – Kovařík 2. Rozhodčí: Roth. Diváci: 120.
Kostelec: Kelemen – Šimek, Klíma, Chvátal, Kiršner (38. Štaf, 70. Ploc), M. Hlavatý, Pajkrt, Maistruc, Pylyp, Novak, V. Hlavaty (46. Holubář).

Pěčice – Vysoká 1:0 (0:0)Branka: Gregor. Rozhodčí: Kosina. Diváci: 40.
Vysoká: Chaloupka – Finkous, Volf, Štolba, Vilda – Vodička (75. Kettner), Vála, Veselý, M. Skopka – Trutnovský, Rolenc.

FC Mělník – Byšice 1:1 (1:0)Branky: 24. Žaba – 59. Stejskal. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 1:4. Diváci: 73.
Mělník: Horvát – Holub, Jiskra, M. Vernek, Rambousek – Slavíček, Králík (80. Svačina), Čermák, Schlenz (46. Hakl), Gernat – Žaba.
Byšice: Schneider – Resl – Beneš (30. Taran), Čurda – Čermák, Dvorný, Lauda, Novák – Korf, Menčl, Stejskal.

Řepín – Dyn. Nelahozeves 0:0Rozhodčí: Pospíšil. ČK: 53. Emmer (Dyn). ŽK: 2:4. Diváci: 100.
Řepín: Svatoš – Šplíchal (66. D. Kratochvíl), Horník, Kraus, Merz (80. V. Labuť) – Černý, Prejza, Salač, Werner – Štrombach, Šmíd (80. Hypša).
Dynamo: Lorenc – Vágner, Vrábel, Rada, Emmer – Temirov (88. Horký), Kratochvíl, Hudeček, Mölzer – Pekárek (84. Holý), Došek (90. Kaplan, 91. Lubas).

Lužec – Bakov 1:0 (0:0)Branka: 84. Hrdlík z PK. Rozhodčí: P. Kubečka. ŽK: 3:5. Diváci: 150.
Lužec: Prislupský – Šára (30. Rigo), M. Tauchman, Lafek, J. Kučaba – D. Tauchman, Hrdlík (90. Krejza), M. Kučaba, Uher – Roučka, Špánek (88. P. Tauchman).