Mělničtí střelci z FC pokračovali ve svých manévrech, což odnesl debaklem Řepín. "Hotovo" bylo stejně jako v předešlém domácím utkání týmu z Podolí už před přestávkou, kdy Řepín inkasoval ještě o gól víc než před dvěma týdny Lužec. V obou případech pak zápas končil výsledkem 5:1. V tabulce si tak Mělničtí pojistili třetí místo a jsou na tom v soutěži bodově nejlépe ze všech okresních týmů.

Fotbalisté Dynama Nelahozeves ani tentokrát nepotěšili své domácí příznivce, když v utkání s Pěčicemi prohrávali už po deseti minutách 0:2. Pekárek pak sice nedlouho po změně stran vstřelil kontaktní gól, to bylo ovšem od domácích vše. Hosté pak pečetili svou výhru na 1:3. Po šesté porážce v posledních sedmi zápasech se v domácím táboře už pomalu začíná mluvit o hrozícím obrovském podzimním propadáku.

Druhý mělnický tým – Pšovka – vybojoval bod za remízu 1:1 v zápase s dvojnásobnou karetní tečkou v Byšicích. Skóre měnili jako první hosté, když v 76. minutě gólman Schneider neudržel pohotovou střelu Růžičky a Hakl už věděl, co má udělat. Vitana se ovšem „oklepala" vzápětí. Již za dvě minuty se ve skrumáži před Vágnerovou brankou nejlépe zorientoval Kmoch a zařídil vyrovnání. Poslední minuty probíhaly v poněkud nervózní atmosféře, která vyvrcholila zbytečnou kaňkou po závěrečném hvizdu sudího Kvasničky. Do zásadní rozepře se dostal domácí Lauda s hostujícím kapitánem Krejčíkem. Jejich vzájemný kontakt ocenil rozhodčí červenými kartami.

Další debakl si připsaly Kralupy s lídrem z Bousova, byť průběh tak jednoznačný nebyl, domácí se ovšem dokázali gólově prosadit pouze z penalty. V zápase ohrožených se rozhodně nečekala porážka Kostelce s Bělou. Domácí se sice dostali do vedení, ale absolutně nezvládli závěr zápasu. Hostům stačilo pouhých pět minut, aby remízu přetavili do vítězství.

Přestože Vysoká hrála v Horkách v první půli vyrovnanou partii, dostala po vlastních hrubkách v rychlém sledu dvě branky, což se ukázalo jako zlomové. Mělnický nezdar v soubojích s boleslavskými celky tentokrát mírnil pouze Lužec, který překvapil ziskem všech bodů v souboji s Bakovem. Tým, hrajícím ještě v loňské sezoně o třídu výš, neuspěl na půdě ohrožených mělnických celků už podruhé. Po ztrátě v Kostelci doplatil na zoufalé (ne)proměňování šancí v Lužci. Ten vsadil po čtyřech předešlých nezdarech na kartu bojovnosti a nasazení, což se mu vyplatilo.

Ohlasy trenérů v úterním tištěném vydání Mělnického deníku!

Dyn. Nelahozeves – Pěčice 1:3 (0:2). Branky: 54. Pekárek – 4., 8. a 70. Kiceluk. Rozhodčí: Chrudimský.ŽK: 1:1. Dynamo: Heimrath – Vágner, Vrábel, Rada (65. Kobera), Jindřich (8. Horký) – Strazzer (60. Miler), Dubský, Kymr, Emmer – Kratochvíl (50. Němec), Pekárek.

Kralupy 1901 – Dolní Bousov 1:5 (1:2). Branky: 33. Tarbaj z PK – 20., 65. a 70. Kubeček, 42. Merva, 61. Hrdý. Rozhodčí: Nehasil. ŽK: 1:2. Kralupy 1901: Luksik – P. Pešek (81. Felix), Černý, M. Pešek, Řenč – Topol, Tarbaj, Jeřábek, Vokoun (72. Růžek) – Müller, Matějček.

Byšice – Pšovka 1:1 (0:0). Branky: 78. Kmoch – 76. Hakl. Rozhodčí: Kvasnička. ČK: 90.+4 Lauda – Krejčík. ŽK: 2:5. Byšice: Schneider – Resl – Kadlec. Beneš – Konya, Dvorný, Lauda, Kmoch – Svačina, Korf (79. Martinec). Pšovka: Vágner – Žižka (70. Netolický), Krejčík, Cemper, Olšiak –Drápal, Šimandl, Grabmüller, Žák – Hakl, Růžička (90.+2 Tomášek).

Horky – Vysoká 3:0 (2:0). Branky: 37. a 65. Vízek, 33. A. Kohout. Rozhodčí: M. Macháček. Vysoká: Chaloupka – Zeman, Vála, Volf, M. Skopka (73. Sankot) – Pražák (77. Kupka), Tříška, Vilda, Svoboda – Trutnovský, Rolenc (81. A. Fidrant).

Kostelec – Bělá 1:3 (1:0). Branky: 44. Klíma z PK – 86. a 90.+1 Tomíček, 65. Slobodzian. Rozhodčí: Kosina. ŽK: 2:3. Kostelec: Polman – Driml, Ondráček, Chvátal, Klíma – Doubek, Šimek (60. Hrubý), Sergijenko, Vostřel (70. Perez) – Pajkrt, Moc.

FC Mělník – Řepín 5:1 (4:0). Branky: 4. Jonák, 31. M. Vernek, 34. Jiskra z PK, 38. Gabčo ml., 63. Gabčo st. – 89. Labuť. Rozhodčí: J. Kubečka. ŽK: 2:2. FC Mělník: Zavadil – Kasal, Jiskra, Jonák, J. Vernek (46. Tyle) – Lemarie (68. Rambousek), Čermák, Manžel, Gabčo st. – M. Vernek (75. Kiš), Gabčo ml. Řepín: L. Štrupl – Slepička (46. Novák), Werner, Kraus, Horník – Černý, Jurčovský, Čurda (73. Goldstein), Prejza – Paloušek (46. Merz), Dvořák (73. Labuť).

Lužec – Bakov 2:0 (0:0). Branky: 60. M. Tauchman, 90. P. Tauchman. Rozhodčí: Soběslav. ŽK: 1:1. Lužec: Prislupský – Stejskal, D. Tauchman, Hrdlík, J. Kučaba – Rigo (78. Peroutka), M. Tauchman, Roučka (56. P. Tauchman), Uher – Dohnal (46. Lafek), M. Kučaba.