Jako by těch „ran osudu", které na začátku letošní sezony v I. B třídě dopadly na fotbalový klub z kralupských Olší, nebylo málo. Po šesti kolech se známým příběhem kontumací zůstal FK 1901 bez bodu při skóre 0:22. Zápas sedmého kola proti Vysoké však začali Kralupští výborně, brzy vedli a střelecky zdařilým představením dovedli utkání do vítězného konce. Přesto je pravděpodobné, že o svou premiérovou výhru 4:1 zřejmě přijdou.

Proč? V 74. minutě za stavu 3:1 pro Kralupy signalizuje asistent Stádník hlavnímu Laštovičkovi střídání. Hrací plochu opouští domácí záložník Polák, kterého střídá Vokoun s číslem 12. Hraje se dalších šest minut, v nichž domácí zvyšují své vedení již na 4:1. V 80. minutě přibíhá k sudímu Laštovičkovi kapitán Vysoké Tříška a ukazuje mu kopii zápisu, v němž domácí hráč Vokoun není vůbec uveden, a je tedy na hřišti neoprávněně! Rozhodčí vykazuje Vokouna do kabin a domácí dohrávají v deseti.

Po zápase hosté vznášejí do zápisu námitku proti neoprávněnému startu hráče Vokouna, a tak o osudu zápasu rozhodne sportovně technická komise středočeského svazu. Její rozhodnutí nechceme předjímat, ale první ohlasy na toto pochybení, a to i z řad delegátů a rozhodčích, už předem hovoří o další kontumaci.

Jak se na startu druhé poloviny podzimu vedlo dalším okresním celkům v soutěži?

O tom, že Kostelec naváže na předminulý veleúspěšný týden, kdy ke třem bodům od stolu přidal i vítězství v Lužci, rozhodla šťastná trefa Klímy v posledních sekundách domácího duelu s favorizovaným Bakovem. Hosté nemohli přenést přes srdce neuznaný gól, podle nich se o ofsajd nejednalo. Bakov si tak připsal první porážku v soutěži.

Svěřenci trenéra Tomáška ze Pšovky podali po předešlých ztrátách soustředěný výkon a dokázali shrábnout všechny body v duelu na trávníku Dynama v Nelahozevsi. Brankář Staněk navíc čistým kontem oslavil svůj návrat mezi tyče po zranění.

Už v 18. minutě hlásil ukazatel skóre stav utkání FC Mělník – Lužec 3:0 a svěřenci hostujícího trenéra Tauchmana nakonec schytali od rozjetých domácích potupného „búra". Hosté inkasovali hned z prvního útoku po úniku Gabča staršího. Když se pak i s přispěním jednoho ne zrovna jistého zákroku brankáře Prislupského přihlásil hned dvakrát o slovo i Gabčo junior, bylo při aktuální formě obou týmů prakticky po zápase.

Byšická Vitana, nejvýše postavený okresní tým v soutěži, šla v utkání s Bělou do vedení po osmnácti minutách hry. Ke gólu připsanému Korfovi už ale svěřenci trenéra Pšeničky nedokázali přidat pojistku a museli se o hubený náskok strachovat až do konce.

V nepříliš povedeném startu do sezony pokračoval Řepín. Ani tentokrát si nepřipsal žádný bod, byť v poločase v Horkách vedl. Jenže z nejrůznějších důvodů chybělo Řepínským pět hráčů základní sestavy a po změně stran už dominoval domácí nováček.

D. Nelahozeves – Pšovka 0:2 (0:1)Branky: 35. Drápal, 70. Grabmüller. Rozhodčí: Kočárek. ŽK: 3:2. Dynamo: M. Kratochvíl – Vágner, Vrábel, Dubský, Jindřich – Emmer (70. Rada), Horký, Strazzer, Kymr – Kobera (46. Němec), Zd. Kratochvíl. Pšovka: Staněk – Žižka, M. Krejčík, Cemper, Olšiak – Drápal (70. M. Kettner), Šimandl, Chytil, Žák – Růžička (60. Hakl), Grabmüller (90. Šťástka).

Kralupy 1901 – Vysoká 4:1 (1:1)Branky: 5. Topol, 55. Řenč, 70. Müller, 79. Matějček – 49. Vála. Rozhodčí: Laštovička. ŽK: 0:4. Kralupy: Luksik – Řenč, Pešek, Černý, Pexa – Jeřábek, Tarbaj, Matějček, Polák (74. Vokoun, 80. vykázán do šatny) – Topol, Müller. Vysoká: A. Fidrant – Sankot, Trutnovský, L. Fidrant, M. Skopka – Pešan, Tříška, Vála, Pražák (61. Svoboda) – Vilda, Rolenc.

Byšice – Bělá 1:0 (1:0)Branka: 18. Korf. Rozhodčí: Březnovský. ŽK: 1:3. Byšice: Schneider – Resl – Beneš, Kadlec – Čermák, Dvorný, Menčl, Kmoch, Mihalík – Lauda (72. Martinec), Kor­f.

Horky – Řepín 3:1 (0:1)Branky: 55. A. Kohout, 70. V. Kohout, 85. Král – 40. Paloušek. Rozhodčí: Kosina. ŽK: 0:2. Řepín: Zb. Štrupl – Slepička, Dvořák, Kraus, Werner – Kratochvíl (60. Černý), Čurda, Jurčovský, Labuť – Paloušek, Goldstein (80. Šperl).

Kostelec – Bakov 1:0 (0:0)Branky: 90. Klíma. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: 1:4. Kostelec: Polman – Vostřel, Ondráček, Chvátal, Hrubý – Doubek (80. Driml), Perez, Klíma, Šimek (70. Nejedlo) – Pajkrt, Moc.

FC Mělník – Lužec 5:1 (3:0)Branky: 10., 18. a 65. Gabčo ml., 1. Gabčo st., 85. Jiskra z PK – 80. Peroutka. Rozhodčí: Salač. ŽK: 2:2. Mělník: Zavadil – Kasal, Jiskra, Jonák, Čermák – Lemarie (70. Rambousek), Koš (46. Manžel), Žaba, Gabčo st. – M. Vernek (80. Tyle), Gabčo ml. (85. Malinský). Lužec: Prislupský – Špánek, D. Tauchman, M. Kučaba, J. Kučaba – Velický (35. Peroutka), M. Tauchman, Lafek (70. Krejza), P. Tauchman ml. (55. Levý) – Dohnal, Rigo (55. Roučka).