Do bojů o nadcházejícím víkendu zasáhne rekordní počet týmů z Mělnicka. Kostelec, Byšice, Záryby, Řepín, Vysoká, Mělník a Pšovka budou zápolit spolu se sedmičkou z Mladoboleslavska ve skupině B, Lužec svede bitvu s kladenskou přesilou v „áčku“.

Staronovými účastníky jsou Kostelec,Byšice a Pšovka. SK Labský si návrat po dvacetiletech zajistil prvenstvím v okresním přeboru. Vitananahradila Dynamo Nelahozeves, které se po sestupu z I. A třídy rozhodlo pouze pro okresní přebor. Pšovku čeká pokus o rychlý návrat do I. A třídy, ze které na jaře rovněž sestoupila.

Zástupcům všech týmům položil Mělnický deník před startem soutěže tradiční otázky:
1. Jak hodnotíte s odstupem minulou sezonu?
2. Jaké byly změny v kádru a realizačním týmu přes léto?
3. Jak probíhala letní příprava (+ výsledky přípravných zápasů)?
4. S jakými cíli jdete do nové sezony?

VYSOKÁ

Václav Řízek, trenér
1. Dlouhodobá nepřítomnost klíčových hráčů Tomáše Skopky a Lukáše Fidranta z důvodu vážných zranění měla velký vliv na skutečnost, že jsme hráli o záchranu až do posledního kola. Zklamaní jsme byli z výkonů mužstva v některých zápasech na hřištích soupeřů.
2. V realizačním týmu došlo ke změně trenéra. Slavoje Tichého vystřídal Václav Řízek. Vedoucím družstva je Václav Škuba, asistentem trenéra Slavomír Vála starší akustodem František Dvorný. Z hráčů skončilo hostování Martinu Merzovi z Neratovic, Zdeňku Vavrekovi z Botafoga, Lukáši Suchanovi z Kostelce u Křížku a Rudolfu Melounkovi z Pšovky. Michael Pražák odešel na hostování do Libiše. Kádr posílil Aleš Fidrant a Slavomír Vála mladší(návrat z hostování z dorostu Neratovic), Jiří Trutnovský (hostování Sokol Polepy), Jan Rolenc (hostování V. Borek), Jakub Voleman (hostování Pšovka), Jiří Zárybnický (hostování Nebužely). Z dorostu pak byli přeřazení Martin Nechvátal, Michal Zeman, Josef Kupkaa Aleš Finkous.
3. Neratovicedorost 2:3, V. Borek 1:1, FC Mělník 2:2, H. Počaply 6:2, NeratoviceB 3:3, AFK Sadská 1:8.
4. V kádru dvaceti hráčů je šest dorostenců, z nichž minimálně dva budou nastupovat v základu. Dalších pět hráčů je ve věku do 21 let. Vidím to na boj o záchranu. Doufám, že zkušenější hráči nám s těmi mladými pomůžou. Jiná cesta než výchova mladých však není.

FC MĚLNÍK

Stanislav Barda,předseda
1. Do soutěže jsme vstupovali jako nováček postupující z okresního přeboru. Za pochodu se tvořil tým složený ze zkušených hráčů doplněný o mladé domácí odchovance. V jarní části přes různé zdravotní problémy a odchody hráčů základního kádru trenéři Petr Kalkant a Željko Filipovič dokázali uhájit krajskou příslušnost, takže jsme byli spokojeni.
2. Tým doplňujeme o mladé hráče -Kolínský z Byšic, Kiš z Lužce, Vlásek z Cítova, po zranění se opět zapojil Michal Vernek a Milan Frýdl, útočnou řadu posílí Blahut z Lobkovic a Hoffman z Neratovic. Naopak na hostování a přestupy jsme uvolnili jedenácthráčů. Mezi nimi je Šmíd do Neratovic, Vejmelka a Čermák do DolníchBeřkovic, Jelen do Vraňan.
3. Mšeno 1:4, Vysoká 2:2, Mšeno 2:2, Neratovice B 5:5.
4. Vzhledem ke složení týmů v soutěži nabídne letošní ročníkspoustu kvalitních utkání. Určitě bychom chtěli fanouškům nabídnout atraktivní fotbal a držet si kontakt s vrchní polovinou tabulky.

BYŠICE

Petr Proksch, hrající asistent trenéra
1. Sezonu hodnotíme jako velice úspěšnou. S úzkým, ale kvalitním kádrem jsme nakonec vybojovalipostup do I. B třídy.
2. Vzhledem k postupu do krajské soutěže bylo nutností kádr kvalitně posílit, což se nám podařilo. Realizační tým zůstává beze změn. Přišli: Pavel Kadlec (hostováníFC Mělník), Slavomír Zavadil (hostováníNeratovice), Jaroslav Jindřich (hostováníDynamo), Lukáš Koutný(návrat z hostování v Kropáčově Vrutici). Odešli: Josef Svačina, Michal Hudec a Tomáš Korf (všichni hostování Čečelice).
3. Krnsko A 2:1, Liběchov 4:2, Lužec 5:4, Mšeno 5:0.
4. Cílem je první polovina tabulky. Hrát důstojnou roli, podpořenou kvalitními výkony, a potrápit favority.

PŠOVKA

Petr Dušek,člen výboru
Minulousezonu jsme zahájili s tím, že budou dostávat příležitost mladí odchovanci. Bohužel jsme po podzimu skončili na posledním místě, a tak jsme se pro jaro rozhodli k návratu několika zkušených opor. Jarní stíhací jízda za záchranou se však nepovedla asestoupili jsme. Z toho vyplývá, že minulá sezona byla velkým zklamáním.
2. Přišli: Michal Voljanskij, Petr Rubeš (oba hostování Ovčáry), Jan Staněk (hostováníCítov), Karel Vlasák (Hořín), Petr Slimařík (z dorostu) v jednání jsou ještě další dva až tři hráči. Odešli: Jakub Voleman (hostováníVysoká), Radek Saibt (D. Beřkovice), Jakub Žižka, Lukáš Nový (oba hostování H. Beřkovice), Šťepán Žemlička (Hořín).
3. Letní příprava začala turnajem v Dobříni, kde se sehrálo několik přípravných utkání, dále turnaj v Lužci, přípravné utkání ve Velvarech a generálka s Dolními Beřkovicemi. Přípravné zápasy: Štětí 1:2, Lužec 3:0, Štětí B 8:5, D. Beřkovice 2:2, Velvary 1:2, D. Beřkovice 4:0.
4. Pohybovat se v popředí tabulky a v jarních odvetách se pokusit vybojovat návrat do I. A třídy.

ŘEPÍN

Jaroslav Urbánek,sekretář
1. Uplynulou sezonu hodnotíme jako mimořádně úspěšnou.
2. Odešel Martin Šplíchal (hostování V. Borek), přišli Martin Merz (hostování zNeratovic) a Miroslav Rada (hostování z Pšovky).
3. Od 17. červencese mužstvo připravovalo v domácích podmínkách dvakrát až třikráttýdně. Letos se nám bohužel nevyhýbala zranění
a tak na začátek soutěže nebudeme kompletní. Přípravné zápasy: Bakov 2:2, Lysá 3:3, Semice 1:2, Zdětín 5:2, Radonice 2:2, Velvary 2:2.
4. I když to bude nesmírně těžké, rádi bychom se co nejvíce přiblížili umístění z minulé sezony.

LUŽEC

Vladimír Tauchman,trenér
1. Loňský ročník hodnotíme průměrně. Měli jsme hodně zraněných a nechytli jsme začátek. Navíc jsme měli velké výkyvy ve výkonosti, když jsme vítězství v dalším zápase nedokázali potvrdit.
2. Nepřišel nikdo. Kádr byl doplněn o dorostence. Odešli: Hrdlík a Merta, obaukončili sportovní činnost.
3. Odehráli jsme deset zápasů, v nich jsme jednou zvítězili a jednou remizovali. Ostatní zápasy jsme prohráli. Máme mladý kádr, který se teprve sehrává.
4. Jdeme do neznáma. Nevíme, co od soupeřů čekat. Pokusíme se pohybovat se ve středu tabulky.

ZÁRYBY

Miroslav Babovák, trenér
1. Z mého pohledu to nebylo nejlepší, spíš takový průměr.
2. Přišli: Jaroslav Ložek (Brázdim), až na Štěpánka zůstávajíi hráči, kteříu nás v loňské sezoně hostovali z Brandýsa.
3. Předměřice 4:1, Kostelní Hlavno 3:3, Zeleneč 1:0, Brandýs B 3:3, Lobkovice 5:1.
4. Osobně chci hrát vždy nahoře. Ale nepodařilo se nám doplnit tým podle mého přání, tak bych byl spokojený i s umístěním do pátého místa.

KOSTELEC

Josef Klíma, sekretář
1. Postoupili jsme do I. B třídy. Z tohoto pohledu hodnotíme sezonu velice kladně.
2. Ze stávajícího kádru neodešel nikdo. Přišli Ondřej Vdovjak (hostování) a Martin Hubáček (Libiš). Trenéra Folprechta nahradil Tomáš Ondráček z Libiše.
3. V. Borek 6:1, Brandýs B 1:3, Libiš A 0:5, Radonice 6:1.
4. Do nové sezony jdeme s cílem udržet sev I. B třídě a snažit se hrát pohledný fotbal.

JAROMÍR HEJNA